Rasowa równość w praktyce

Aktualizacja: 2012-05-10 9:04 am

Poprawność polityczna w Europie przybiera coraz bardziej karykaturalne kształty. W coraz mniej jednolitym etnicznie kontynencie maczuga w formie oskarżenia o rasizm może paść z każdej strony.

Na brytyjskich lotniskach biali pasażerowie są regularnie bez powodu zatrzymywani i przeszukiwani podczas rutynowej kontroli. Wszystko to w imię wyrównania statystyk. Na londyńskim lotnisku Gatwick specjalnie wybiera się białych w celu zrównoważenia liczby przypadającej na kontrole pasażerów innych ras. Dzięki temu starano się uniknąć zarzutów o „dyskryminacje rasową” względem osób nie będących rdzennymi europejczykami. Dwie trzecie kontroli na największych lotniskach Heathrow i Gatwick jest nieuzasadniona i sprzeczna z przyjętymi wskazaniami. Szczegóły tych praktyk zostały obnażone w dwóch krytycznych raportach autorstwa Głównego Inspektora UK Border Agency John’a Vine, który zażądał zaprzestania tego niezgodnego z prawem procederu. Wyraził on też wątpliwości co do możliwości utrzymania w dalszym ciągu skutecznej i sprawnej kontroli granicznej i walki z nielegalną imigracją. Ważniejsze staje się wyrobienie norm w raportach tak aby statystyki były zgodne z duchem politycznej poprawności.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=56559 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]