„Krytyka Polityczna” bez lokalu

Aktualizacja: 2012-05-9 9:01 am

„Krytyka Polityczna” nie otrzymała lokalu po dawnej restauracji „Menora” na placu Grzybowskim. W oświadczeniu skierowanym do władz Śródmieścia, radykalni lewicowcy udowadniają swoją prożydowskość.

Konkurs na zagospodarowanie lokalu po restauracji „Menora” został anulowany przez wydział kultury Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. O obiekt w ostateczności starały się Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (wydawca „Krytyki Politycznej”), Fundacja Shalom, Dobra Karma i Centrum im. Adama Smitha, zaś wcześniej odrzucono wniosek Stowarzyszenia im. Jana Liszewskiego, kierowanego przez centroprawicowych dziennikarzy, braci Michała i Jacka Karnowskich. Dzielnica planuje rozpisanie kolejnego konkursu jeszcze w maju, a unieważnienie uzasadnia tym, że żaden z podmiotów starających się o lokal, nie nawiązują do historii i kultury polsko-żydowskiej.

Decyzja Śródmieścia nie spodobała się środowisku „Krytyki Politycznej”, które skierowało oświadczenie do władz dzielnicy. Skrajna lewica domaga się wyjaśnień dlaczego wcześniej nie poinformowano o wspomnianych wymogach, podania składu komisji i treści jej decyzji. „KP” udowadnia także swoją prożydowskość i spełnianie wymogów dotyczących kwestii polsko-żydowskiej, w postaci organizowania wydarzeń kulturalnych dotyczących Żydów, współpracy z żydowskimi organizacjami i artystami, a także dużej grupy publicystów, zajmujących się problematyką Izraela.

Warto przypomnieć, że w sierpniu wygasa preferencyjna umowa najmu lokalu na rogu „Nowego Światu” i „Świętokrzyskiej”, w którym znajduje się komercyjna kawiarnia „Nowy Wspaniały Świat”, będąca w czasie święta 11 listopada, przechowalnią anarchistycznych bojówkarzy.

Źródła: Krytyka Polityczna / Urząd Dzielnicy Warszawa-Śródmieście

MM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=56477 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]