Szwedzcy liberałowie chcą slumsów

Aktualizacja: 2012-05-8 9:34 am

Szwedzcy liberałowie promują ideę budowy baraków dla imigrantów i młodzieży, wokół szwedzkich miast.

Ideę budowy tymczasowych baraków dla imigrantów i szwedzkiej młodzieży, wokół największych miast Szwecji, promują na łamach dziennika „Svenska Dagbladet” Adam Cwejman z Liberalnej Młodzieży (Liberala Ungdomsförbundets) i Jan Rejdnell z think tanku Liberalerna. Obie organizacje są związane z Ludową Partią Liberałów (Folkpartiet liberalerna) będącą czwartą siłą polityczną Szwecji i współtworzącą rząd Fredrika Reinfelda.

Zdaniem szwedzkich liberałów, potrzebna jest zmiana prawa budowlanego, która umożliwi w szybkim czasie poprawę warunków mieszkaniowych w Szwecji. Chcą oni budowy tymczasowych baraków wokół miast, w których mogliby zamieszkać imigranci i młodzi Szwedzi. Najważniejsi dla Cwejmana i Rejdnella są jednak imigranci, których przybywa coraz więcej i powoli następuje przeludnienie w ich mieszkaniach, a także wzrost bezrobocia, a rozwiązaniem na te bolączki byłaby de facto budowa slumsów. Liberałowie podają wyliczenia, według których w tym roku Szwecja przyjmie 32-25 tysięcy imigrantów, ubiegających się o azyl, a pochodzących z zapalnych miejsc świata, takich jak Afganistan, Syria czy Somalia, w czasie gdy dotychczasowe hotele dla uchodźców są przeludnione.

W myśl nowych rozwiązań, proponowanych przez Liberalną Młodzież i think tank Liberalerna, gminy udostępniałyby miejsca na tymczasowe baraki, na okres nawet kilkunastu lat.

Źródło: Svenska Dagbladet

MM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=56454 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]