Znany norweski uczony wiąże Mossad z terrorystą Breivikiem

Norweski socjolog Johann Galtung, zwany „ojcem badań procesów światowych” sądzi, że za terrorystą Andersem Breivikiem może stać izraelski wywiad Mossad. Twierdzi on, że żydzi kontrolują 96% najbardziej wpływowych i opiniotwórczych mediów i próbują kształtować  opinię  publiczną z korzyścią dla Izraela. 

82-letni Johann Galtung dokonał kilku podobnych, skandalicznych wypowiedzi w trakcie publicznych odczytów a następnie potwierdził swoją opinię w artykule i w wywiadzie dla izraelskiej gazety „Haaretz”.

Według profesora socjologii, założyciela „Instytutu Badań Świata”, jedną z przyczyn wzrostu antysemityzmu w Niemczech, który skończył się dojściem do władzy nazistów i stworzeniem obozów zagłady, były „wpływowe pozycje żydów w społeczeństwie”. Galtung zaleca także przeczytanie „Protokołów Mędrców Syjonu”. Mówiąc o Breiviku, profesor Galtung twierdzi, że za norweskim terrorystą mogą stać żydzi i Izrael jako że Anders Breivik był członkiem organizacji masońskiej a masoni, w opinii Galtunga, „mają żydowskie pochodzenie”. Dodał także, że Breivik chyba nie przypadkowo wybrał do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego dzień 22 lipca, dzień kiedy żydowska organizacja terrorystyczna „Irgun” wysadziła w powietrze w 1946 roku hotel „King David” w Jerozolimie.

Johann Galtung zalecił policji sprawdzenie możliwości zaangażowania Izraela w działaniach Breivika. Opisując sytuację w amerykańskich mediach Johann Galtung zacytował czyjś artykuł, według którego 96% najbardziej wpływowych i opiniotwórczych masmediów jest kontrolowane przez żydów.

Podkreślił on, że dzisiaj amerykańscy dziennikarze dyskutują o Iranie tylko z punktu widzenia programu nuklearnego nic nie mówiąc o ingerencji USA w wewnętrzne sprawy Republiki Islamskiej takiej chociażby, jak obalenie rządu Mohammeda Mossadeka w 1953 roku w wyniku spisku zorganizowanego przez CIA. Według profesora jest to jaskrawy przykład manipulacji opinią publiczną w interesie Izraela. Galtung powiedział także, że „Protokoły Mędrców Syjonu” są niesłusznie krytykowane. Jego zdaniem większość krytyków tej książki nawet jej nie czytało i trudno dzisiaj podczas ich czytania nie wspomnieć „żydowskiego banku Goldman Sachs”, ucieleśnienia kapitalistycznego zła w oczach lewicy.

Przypomnijmy, że wcześniej były pracownik BBC, Alan Hart, napisał, że Anders Breivik i premier Izraela Beniamin Netanyahu, mają wiele wspólnego a mianowicie obaj żyją w świecie „swoich złudzeń” i „plotą skrajnie prawicowe nonsensy”.

Źródło: http://3rm.info/23677-izvestnyy-norvezhskiy-uchenyy-svyazal-mosad-s-teraktom-breyvika.html
Data publikacji: 1.05.2012
Tłum. RX

Za: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2012-05-03) | http://marucha.wordpress.com/2012/05/03/znany-norweski-uczony-wiaze-mossad-z-terrorysta-breivikiem/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content