Aktualizacja strony została wstrzymana

Sukces obrońców życia: Pepsico rezygnuje z nieetycznych badań

Sprzeciw obrońców życia przyniósł efekty. Firma zadeklarowała, że wycofuje się z przeprowadzania i finansowania badań wykorzystujących ludzkie komórki.

O wykorzystywaniu komórek pochodzących z płodów poddawanych aborcji donosiły niedawno amerykańskie media. Wywołało to falę powszechnego oburzenia, do bojkotu produktów tej firmy przyłączyli się konsumenci na całym świecie.

26 kwietnia przedstawiciel PepsiCo Paul Boykas zapewnił, że firma przestanie realizować i wspierać tego typu projekty. W 2010 roku faktycznie podpisała umowę z firmą Senomyx, która miała za zadanie opracowanie nowych środków spożywczych. Jak się okazuje, większość spośród zgłaszanych przez to laboratorium biotechnologiczne patentów wykorzystuje linię komórek HEK 293 – materiał pochodzący z nerek dzieci poddanych aborcji.

Producent Pepsi wycofał się z korzystania z takich rozwiązań. To kolejny spośród sukcesów obrońców życia. W 2011 roku dzięki podobnej akcji współpracę z Senomyx zawiesiła firma Campbell Soup, jeden z gigantów amerykańskiego rynku spożywczego.

Przypadek firmy Senomyx przyciągnął też uwagę amerykańskiego Kongresu, który zajmie się kwestią prawnego uregulowania biotechnologicznego wykorzystania komórek pochodzących z ludzkich płodów.

Źródło: catholicnewsagency.com

mat

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2012-05-01) | http://www.pch24.pl/sukces-obroncow-zycia--pepsico-rezygnuje-z-nieetycznych-badan,2202,i.html

Skip to content