Australia: osiem miesięcy więzienia za obronę życia

Aktualizacja: 2012-04-30 10:08 am

Na osiem miesięcy więzienia został skazany 56 – letni Graham Preston, ojciec siedmiorga dzieci. Został on uznany za „winnego”, ponieważ bronił życia nienarodzonych dzieci blokując wejście do jednej z klinik aborcyjnych.

Preston od 2002 roku bierze udział w akcjach organizowanych przez grupy, których celem jest ochrona życia nienarodzonych dzieci. Od 2002 roku za swoją działalność spędził on w więzieniu w sumie dziesięć miesięcy.   

Pomimo tego, że akcje odbywały się w pokojowej atmosferze, Preston został skazany na osiem miesięcy więzienia. To najwyższy wymiar kary jaki kiedykolwiek otrzymał antyaborcyjny aktywista.

Początkowo sąd nałożył na Prestona grzywnę – bagatela – 8 tys. dolarów. Odmówił zapłaty, ponieważ nie popełnił żadnego przestępstwa. Jego jedyną „winą” było to, że zablokował wejście do kliniki aborcyjnej, nie robiąc przy tym nikomu krzywdy.

Wkrótce po odmowie zapłacenia grzywny do Prestona zapukała policja z nakazem aresztowania. Jest on ojcem siedmiorga dzieci i musiał poprosić policjantów by poczekali aż odprowadzi pociechy do szkoły.

Rodzina i bliscy Prestona deklarują, że są dumni z jego odważnej i niezłomnej postawy. Australijczyk, w imię obrony życia, stanął wobec państwowej machiny napędzanej lewacką ideologią śmierci.

Źródło: LifeSiteNews.com

ged

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=56129 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]