“Globalne ocieplenie”: Rekordowo niskie temperatury w USA

Aktualizacja: 2009-01-15 2:18 pm

WASHINGTON (UPI): Fala rzadko spotykanych mrozów objęła znaczne rejony Stanów Zjednoczonych, a synoptycy przewidują na najbliższy weekend powiększenie się zimnego frontu. Niektóre miasta na granicy z Kanadą notują rekordowe temperatury. W miejscowości Flint w stanie Michigan zanotowano -28 stopni Celsjusza, a w w Arkansas temperatura przekroczyła -30 stopni. Niskim temperaturom często towarzyszą silne mroźne wiatry i opady śniegu.

“Mamy do czynienia z temperaturami dużo poniżej średnia dla tego okresu, a jesteśmy w tym okresie zimy, że możemy spodziewać się dużo niższych temperatur.” – powiedział Andrew Orrison, meteorolog z National Weather Service. Dodał on, że w niektórych rejonach kraju tak niskie temperatury “są rzadkością”.Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5611 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]