Sądy nowojorskie odrzuciły pozwy roszczeniowe przeciwko Polsce

Aktualizacja: 2006-08-30 12:00 am

Według informacji otrzymanej z Kongresu Polonii Amerykańskiej, Sąd Okregowy oraz Sąd Apelacyjny w Nowym Jorku odrzuciły wniosek roszczeniowy grupy Żydów amerykańskich wniesiony przeciwko Polsce w/s “rekompensaty za mienie stracone w czasie ostatniej wojny”.

Po siedmiu latach od chwili wniesienia wniosku roszczeniowego Garb v. Republic of Poland i odrzuceniu przez sąd w Brooklynie US District Court oraz sąd apelacyjny na Manhattanie US Court of Appeals, jedyną drogą kontynuowania procesu roszczeniowego na terenie Stanów Zjednoczonych jest wniesienie apelacji do Sądu Najwyższego. Według uzyskanej informacji, adwokaci wnioskodawców zdecydowali w zeszłym tygodniu o nie wnoszeniu apelacji.

Warto zwrócić uwagę na zbieżność decyzji sądów z ogłoszoną przez agencję izraelską JTA informacją o terminie rozpatrywania przez Sejm Rzeczypospolitej “Rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia“. Rezygnując z uciążliwej drogi sądowej, strona żydowska planuje kontynuowanie procesu roszczeniowego poprzez korzystanie z narzędzi prawnych udostępnionych przez Sejm RP.

 

Zob. również:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=561 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]