Zaskakująca wypowiedź ministra spraw wewnętrznych: Stadion Narodowy nie jest bezpieczny

Aktualizacja: 2012-04-27 8:26 am

Zaskakujące wyznanie ministra spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego. Przyznał on, że wybudowany za grube pieniądze Stadion Narodowy… nie jest przystosowany do meczów o podwyższonym ryzyku. Minister próbuje wprawdzie bagatelizować problem, twierdząc, że na Euro2012 nie wystąpią zagrożenia takie jak w czasie meczów ligowych. Nieśmiało przypominamy, że 12 czerwca w Warszawie odbędzie się mecz Polska – Rosja, a później również mecz półfinałowy, w którym nie wiadomo jeszcze, kto zagra. Skąd więc minister Cichocki wie, że nie będzie to mecz „podwyższonego ryzyka”?

– Narodowe Centrum Sportu zapewnia, że ten stadion to przedsięwzięcie, które ma przynosić zyski i utrzymywać się nie tylko z imprez piłkarskich, ale też z różnego rodzaju innych przedsięwzięć. Jest on jednak zbudowany według innych zasad niż stadion do rozgrywania meczy ligowych o podwyższonym ryzyku. Nie ma oddzieleń dla kibiców różnych drużyn – mówił Cichocki w Radiu Zet.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Autor: gb, | Źródło: PAP, Niezależna.pl,

Za: niezalezna.pl (2012-04-27) -- [Org. tytuł: « Cichocki: Stadion Narodowy nie jest bezpieczny»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=56022 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]