Aktualizacja strony została wstrzymana

Gigantyczna pensja prezesa PKP

Nowy prezes PKP Jakub Karnowski ma zarabiać miesięcznie 59 tysięcy złotych brutto. Z kolei dwóch pozostałych członków zarządu otrzyma 40 tysięcy złotych brutto – podało Radio Zet.

Poza tym każdy z nich ma szanse na roczną premię maksymalnie do sześciu miesięcznych wynagrodzeń. Wszyscy troje podpisali umowy na trzy lata. Kontrakt przewiduje odprawę w wysokości rocznego wynagrodzenia.

Nazwisko nowego prezesa PKP SA po raz pierwszy, już w styczniu, ujawnił „Rynek Kolejowy”. Jakub Karnowski nie był dotąd związany z koleją. Jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem warszawskiej SGH oraz University of Minnesota (USA), a także stypendystą The Margaret Thatcher Foundation w London School of Economics.

W latach 2003-2008 pracował w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie jako zastępca dyrektora wykonawczego – członek Rady Dyrektorów Wykonawczych. W 2002 r.wygrał otwarty konkurs na dyrektora Departamentu Zagranicznego NBP, gdzie pracował do 2003 r. 28 października 2008 r. powołany przez radę nadzorczą na stanowisko prezesa zarządu PKO TFI i stanowisko to zajmuje do dzisiaj. Rezygnację z tego stanowiska złożył 28 kwietnia tego roku.

Autor: gb, | Źródło: Radio Zet, onet.pl,

Za: niezalezna.pl () | http://niezalezna.pl/27131-gigantyczna-pensja-prezesa-pkp

Skip to content