Zaskakująco wysoka liczba zaginięć Polaków za granicą

Aktualizacja: 2012-04-19 11:47 am

W zeszłym roku za granicą zaginęło 274 Polaków. Najwięcej w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii. Blisko 20 proc. wszystkich poszukiwanych przez Fundację Itaka to Polacy którzy wyjechali z ojczyzny w poszukiwaniu pracy.

Jako najczęstszą przyczynę zaginięć podaje się niepowodzenia w poszukiwaniu pracy za granicą. Nie mając środków do życia czy na powrót do kraju, emigranci popadają w kolejne długi, łamią prawo, stają się bezdomni.

Wielu osobom wyjazd do Niemiec, Anglii czy Holandii wydaje się być szansą na lepsze życie. Niestety, jadąc w ciemno, bez odpowiedniego przygotowania, często podejmując pracę na czarno, Polacy stają się łatwymi ofiarami nieuczciwych pośredników czy pracodawców – powiedziała Polskiemu Radio Aleksandra Andruszczak-Zin, wicedyrektorka Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Fundacji Itaka.

Źródło: Polskie Radio
kra

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55684 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]