W białoruskich kinach zainstalowano kamery na podczerwień

W 12 najważniejszych kinach Mińska, zostaną ustawione kamery na podczerwień. Dzięki temu można będzie kontrolować zachowanie Białorusinów w trakcie oglądania filmów oraz sprawdzać ilość widzów w salach kinowych.

Państwowa gazeta „Zwiazda” poinformowała, że kamery na podczerwień zostały już zainstalowane w 7 dużych kinach takich jak „Moskwa”, „Kijów” czy „Kastrycznik”. Aleksander Własienka dyrektor jednego z kin powiedział, że kamery na podczerwień są wykorzystywane w celach bezpieczeństwa oraz dla zapewnienia komfortu widzów. Zwrócił uwagę, że zdarza się, iż niektórzy ludzie na seansach filmowych piją piwo czy głośno rozmawiają. Wcześniej trudno im było udowodnić niewłaściwe zachowanie. Obecnie, dzięki nagraniom z kamer, nie będzie z tym problemów. Co ciekawe kamery mają być ustawione nie tylko wewnątrz kin ale również na zewnątrz. Dotychczas w Mińsku kamery nagrywające zachowanie ludzi, można było spotkać w metrze, sklepach czy na głównych ulicach.

IAR/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (18 kwietnia 2012) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-bialoruskich-kinach-zainstalowano-kamery-na-podczerwien-

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content