W białoruskich kinach zainstalowano kamery na podczerwień

Aktualizacja: 2012-04-18 10:02 am

W 12 najważniejszych kinach Mińska, zostaną ustawione kamery na podczerwień. Dzięki temu można będzie kontrolować zachowanie Białorusinów w trakcie oglądania filmów oraz sprawdzać ilość widzów w salach kinowych.

Państwowa gazeta „Zwiazda” poinformowała, że kamery na podczerwień zostały już zainstalowane w 7 dużych kinach takich jak „Moskwa”, „Kijów” czy „Kastrycznik”. Aleksander Własienka dyrektor jednego z kin powiedział, że kamery na podczerwień są wykorzystywane w celach bezpieczeństwa oraz dla zapewnienia komfortu widzów. Zwrócił uwagę, że zdarza się, iż niektórzy ludzie na seansach filmowych piją piwo czy głośno rozmawiają. Wcześniej trudno im było udowodnić niewłaściwe zachowanie. Obecnie, dzięki nagraniom z kamer, nie będzie z tym problemów. Co ciekawe kamery mają być ustawione nie tylko wewnątrz kin ale również na zewnątrz. Dotychczas w Mińsku kamery nagrywające zachowanie ludzi, można było spotkać w metrze, sklepach czy na głównych ulicach.

IAR/KRESY.PL

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55621 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]