Warszawa: Radni PO i SLD nie upamiętnią śp. prezydenta Kaczorowskiego

Aktualizacja: 2012-04-13 9:45 pm

Na warszawskiej Ochocie radni Platformy Obywatelskiej i SLD nie zgodzili się na upamiętnienie śp. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Pod wpływem pisma ze stołecznego Ratusza kierowanego przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

– Z inicjatywy środowiska Szarych Szeregów powstał projekt upamiętnienia ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej Ryszarda Kaczorowskiego poprzez nadanie jego imienia rondu stanowiącemu skrzyżowanie ulic Źwirki i Wigury, Raszyńskiej i Wawelskiej na warszawskiej Ochocie. Nie wymagało to zmiany dotychczasowych nazw, a zatem nie pociągało kosztów, albowiem miejsce to nie ma do tej pory patrona – tłumaczy Niezależnej.pl radny PiS Jan Józef Kasprzyk, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Ochota m.st Warszawy.

Pomysł zaakceptował Dzielnicowy Komitet Opieki nad Miejscami Pamięci Narodowej, Komisja Kultury i w grudniu 2011 r. został jednogłośnie przyjęty przez Radę Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy.

– Sprawa nie budziła żadnego sporu – dodaje radny Kasprzyk.

Do czasu, gdy z warszawskiego Ratusza nadeszło pismo, informujące, że „nazwy pochodzące od nazwisk osób nie powinny być nadawane wcześniej niż przed upływem 5 lat od dnia śmierci upamiętnianej osoby”.

– Pismo wywołało u radnych Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej karny odruch. Ci sami, którzy w grudniu ubiegłego roku głosowali za nadaniem rondu imienia Prezydenta Kaczorowskiego, dzień po drugiej rocznicy Tragedii Smoleńskiej 11 kwietnia 2012, w głosowaniu na Sesji Rady byli przeciw – oburza się radny Prawa i Sprawiedliwości.

Upamiętnieniu śp. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego sprzeciwiło się 12 radnych z Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy przegłosowali 10 pozostałych radnych (Prawo i Sprawiedliwość, Ochocka Wspólnota Samorządowa, Ochocianie).

Autor: gb, | Źródło: Niezależna.pl,

Za: niezalezna.pl (2012-04-13) -- [Org. tytuł: « Nie upamiętniÄ… śp. prezydenta Kaczorowskiego»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55379 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]