Aktualizacja strony została wstrzymana

Euro 2012: znikające taksówki we Lwowie

Eleganckie nowe taksówki, które zobaczyli wczoraj we Lwowie prezydenci UEFA i Ukrainy, okazały się jedynie fikcją na pokaz. Maszyny zostały zaparkowane przed lotniskiem tylko po to, aby mogli je obejrzeć Michel Platini i Wiktor Janukowycz uroczyście otwierający nowy terminal portu lotniczego.

Tuż przed uroczystością dziennikarze zobaczyli 6 nowych pomalowanych na żółto i niebiesko taksówek, które zajechały przed nowy terminal. Wszystkie miały łotewskie numery rejestracyjne, które kierowcy w pośpiechu zdejmowali. Nie znali oni także ukraińskiego, tylko rosyjski. Na bocznych drzwiach znalazł się adres internetowy taksi.ua i numer telefonu. Taka strona nie została nawet zarejestrowana, a telefon nie odpowiada.

Dzień po otwarciu taksówki wróciły na Łotwę. Przedstawiciele lotniska twierdzą, że chcieli pokazać wzór tego, jak mają wyglądać tego typu samochody. Niedługo odbędzie się konkurs, w wyniku którego zostanie wyłoniony oficjalny taksówkowy operator portu lotniczego. 

Teraz taksówki we Lwowie rzadko przypominają europejskie. Często są to stare, radzieckie, samochody. Większość z nich nie ma liczników. Cenę ustala się z kierowcą przed rozpoczęciem kursu.

IAR/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (13 kwietnia 2012 ) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/euro-2012-znikajace-taksowki-we-lwowie

Skip to content