Blisko 500 mln euro sprzedaży Carrefoura w Polsce

Aktualizacja: 2012-04-13 8:47 am

Carrefour podał wyniki za pierwszy kwartał bieżącego roku. W tym czasie sprzedaż wzrosła o 1,5 proc do 22,5 mld euro. Sprzedaż w Europie wyniosła 6,179 mld euro, a w Polsce – 496 mln euro. W pierwszym kwartale roku w Europie (z wyłączeniem Francji) spółka otworzyła tylko jeden hipermarket, 12 supermarketów, 58 sklepów convenience oraz 1 placówkę typu cash&carry. Obecnie w całej Europie (oprócz Francji) działa 4,128 sklepów z logo Carrefoura: 509 hipermarketów, 1858 supermarketów, 1746 sklepów convenience oraz 15 cash&carry).

– Carrefour zanotował lekki wzrost obrotów w I pierwszym kwartale, wsparty przez ciągły wzrost na rynkach wschodzących. We Francji na naszą sprzedaż wpłynęła nowa oferta, dzięki której chcemy odzyskać cenową konkurencyjność. W Południowej Europie zanotowaliśmy spadek wydatków w kategoriach non-food, ale to zostało zrównoważone przez bardzo satysfakcjonujące wyniki w Ameryce Łacińskiej, szczególnie Brazylii. Trendy, które obserwujemy w tym okresie i trudne warunki dla handlu umacniają naszą determinację, by kontynuować wykonywanie naszego planu ratunkowego we Francji, skupiając się na efektywności operacyjnej i dalszym rozszerzaniu oferty pod marką własną oraz kontynuowaniu ekspansji na rynkach rozwijających się – powiedział Lars Olofsson, prezes Carrefoura.

źródło: dlahandlu.pl

 


 

Małe przedsiębiorstwa spodziewają się pogorszenia sytuacji

Ankietowane przez Ministerstwo Gospodarki małe przedsiębiorstwa spodziewają się pogorszenia sytuacji w I połowie tego roku. „Oczekiwania przedsiębiorców sformułowane na początku bieżącego roku odnośnie sytuacji w pierwszej połowie 2012 roku, były nieco gorsze niż oceny formułowane w ankietyzacji poprzedniej. Znalazło to odzwierciedlenie w spadku syntetycznego wskaźnika rozwoju sektora MSP. Ponadto ponad połowa ankietowanych przedsiębiorców odpowiedziała, że warunki prowadzenia działalności ulegną pogorszeniu w pierwszej połowie tego roku” – napisano w opisie wyników ankiety.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

źródło: PAP

Za: Diarium.pl (13 kwietnia 2012)

 


 

 


 

Za: Diarium.pl (13 kwietnia 2012) -- [Org. tytuł: « Blisko 500 mln euro sprzedaży Carrefoura w Polsce»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55303 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]