Wielka Brytania: Centrum rodzicielstwa zastępczego dla par homoseksualnych

Aktualizacja: 2012-04-12 9:08 pm

Para brytyjskich gejów, którzy są „ojcami” dla piątki dzieci, otworzyła ośrodek rodzicielstwa zastępczego. Osoby homoseksualne, żyjące w stałych związkach, znajdą tam pomoc w dotarciu do „matek i ojców do wynajęcia”.

Mężczyźni mają bogate doświadczenie w „zamawianiu dzieci” dla siebie. Dwanaście lat temu, korzystając z luk w brytyjskim prawie, podpisali umowę z amerykańską matką-surogatką. Kobieta wynajęła się do urodzenia dwójki dzieci poczętych in vitro z komórek rozrodczych anonimowej dawczyni i obu panów. Urodziła bliźnięta, które homoseksualni mężczyźni uznali za swoje.

Na tej zasadzie teraz mają już pięcioro dzieci. Postanowili podzielić się doświadczeniem z innymi gejami i lesbijkami. „Chodzi nam o pomaganie ludziom, którzy nie mogą normalnie mieć dzieci” – tłumaczą powód założenia ośrodka pośredniczącego w kojarzeniu par jednopłciowych z „rodzicami zastępczymi”.

Mężczyźni są pierwszą brytyjską parą homoseksualistów, którzy zostali wpisani jako rodzice do metryk urodzenia „swoich” dzieci. Źadne dziecko tej homo-pary nie zatem matki i ojca, tylko dwóch ojców.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI-Polska na podstawie tekstu „Daily Mail” – 13.03.2012 r. via serwis informacyjny SPUC – 14.03.2012 r.]

Za: Human Life International - Polska -- Polski serwis pro-life (12/04/2012) -- [Org. tytuł: « Centrum rodzicielstwa zastępczego dla par homoseksualnych»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55270 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]