Zmarł Mike Wallace, legenda “amerykańskiego dziennikarstwa”

Aktualizacja: 2012-04-9 8:51 am

W wieku 93 lat, w nocy z soboty na niedzielę 8 kwietnia br., zmarł Mike Wallace, jeden z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych “amerykańskich” dziennikarzy.

Informacje o jego śmierci przemilczają zasadniczy fakt – przemilczany również za jego życia – że prawdziwe imię i nazwisko tego “amerykańskiego” dziennikarza brzmiało Myron Wallik (niektóre źródła podają nazwisko Wallachinsky).

Wallik vel Wallace znany był z prowadzenia programu 60 Minutes i tzw. agresywnego dziennikarstwa, które jednak cechuje się tym, że stosując ostrą polemikę słowną unika postawienia tych najważniejszych, zasadniczych pytań.

Wallik vel Wallace urodził się w żydowskiej rodzinie emigrantów z Rosji, jako syn Ziny i Friedana Wallik. Ojciec zajmował się handlem w branży spożywczej, a później został agentem nieruchomości.

Przez niektórych Żydów, Myron Wallik vel Mike Wallace określany był jako “nienawidzący siebie Żyd”, gdyż nie zawsze wystarczająco promował ideologię syjonistyczną.

Dziennikarstwo w USA – tak jak i wiele innych profesji wpływających na kontrolę życia społeczno-kulturowego – zdominowane jest przez osoby pochodzenia żydowskiego.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie CBS News (April 8, 2012)
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55078 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]