Aktualizacja strony została wstrzymana

Zmarł Mike Wallace, legenda „amerykańskiego dziennikarstwa”

W wieku 93 lat, w nocy z soboty na niedzielę 8 kwietnia br., zmarł Mike Wallace, jeden z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych „amerykańskich” dziennikarzy.

Informacje o jego śmierci przemilczają zasadniczy fakt – przemilczany również za jego życia – że prawdziwe imię i nazwisko tego „amerykańskiego” dziennikarza brzmiało Myron Wallik (niektóre źródła podają nazwisko Wallachinsky).

Wallik vel Wallace znany był z prowadzenia programu 60 Minutes i tzw. agresywnego dziennikarstwa, które jednak cechuje się tym, że stosując ostrą polemikę słowną unika postawienia tych najważniejszych, zasadniczych pytań.

Wallik vel Wallace urodził się w żydowskiej rodzinie emigrantów z Rosji, jako syn Ziny i Friedana Wallik. Ojciec zajmował się handlem w branży spożywczej, a później został agentem nieruchomości.

Przez niektórych Żydów, Myron Wallik vel Mike Wallace określany był jako „nienawidzący siebie Żyd”, gdyż nie zawsze wystarczająco promował ideologię syjonistyczną.

Dziennikarstwo w USA – tak jak i wiele innych profesji wpływających na kontrolę życia społeczno-kulturowego – zdominowane jest przez osoby pochodzenia żydowskiego.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: CBS News (April 8, 2012) | http://www.cbsnews.com/8301-18560_162-57411010/60-minutes-icon-mike-wallace-dies-at-93/

Skip to content