Chiny: dyskretne święta wspólnot katakumbowych katolików

Aktualizacja: 2012-04-8 6:05 pm

Bardzo trudne święta wielkanocne przeżywają katolicy w Chinach. Komunistyczne władze poprzedziły je masowymi aresztowaniami biskupów i kapłanów ze wspólnot Kościoła katakumbowego. Duchownych poddano kursom indoktrynacyjnym, by pogodzili się z polityką wyznaniową państwa i uznali zwierzchność komunistycznej partii nad Kościołem. Najtrudniejsza sytuacja panuje na północy Państwa Środka.

W tym roku wspólnoty katakumbowe zdecydowały się na dyskretne liturgie wielkanocne w domach prywatnych. Wielu Chińczyków przyjęło podczas nich chrzest. Kilku nowych biskupów cieszących się akceptacją Stolicy Apostolskiej spędziło Wielkanoc w ośrodkach reedukacyjnych. Źródła kościelne w Chinach donoszą, że władze kilku prowincji zamierzają ostatecznie rozwiązać kwestię wspólnot Kościoła podziemnego i na siłę podporządkować je władzom w Pekinie.

se/rv

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55057 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]