Nowe “Muzeum Holokaustu” – tym razem w Nowergii

Aktualizacja: 2006-08-25 12:00 am

W domu Vikduna Quislinga, przywódcy rządu norweskiego współpracującego z III Rzeszą, straconego w 1945 roku, uroczyście otworzono nowe Muzeum Holokaustu. Norweskie “Muzeum Holokaustu”, zadedykowane “800 zabitym w Holokauście norweskim Żydom, około połowie wszyskich Żydów zamieszkałych przed wojną w Norwegii”, otworzyła królowa Sonja. Odnowiony dom Villa Grande, ofiarowany pięć lat temu przez rząd norweski społeczności żydowskiej, w którym mieściło się w ostatnich latach Centrum Studiów nad Holokaustem i Religijnymi Mniejszościami, skupi się na prezentowaniu “Holokaustu” i “prześladowaniu mniejszości w Afryce, Armenii, Kambodży, Bałkanach i Rwandzie”.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=550 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]