Aktualizacja strony została wstrzymana

Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA zakupił pół miliarda kul karabinowych

Pod pretekstem tzw. zamachów terrorystycznych 11 września 2001 roku utworzono w Stanach Zjednoczonych Departament Bezpieczeństwa Krajowego (Department of Homeland Security – DHS) z osobnym budżetem, który tylko na rok 2011 wyniósł niemal 100 miliardów dolarów. Stale wzmacniany finansowo, technologicznie i wyposażany w coraz większe uprawnienia, Departament Bezpieczeństwa DHS staje się największą instytucją w historii Stanów Zjednoczonych.

Najważniejsze projekty tego Departamentu objęte są ścisłą tajemnicą i chociaż do mediów przedostają się jedynie zdawkowe informacje na ich temat, to budzą one przerażenie ze względu na możliwości zastosowania ich przeciwko obywatelom.

Oto Departament DHS podpisał umowę z firmą ATK, kontraktorem zaopatrującym jednostki militarne i paramilitarne w amunicję, na – jak określono – „nieograniczoną ilościowo i czasowo dostawę”, która przewiduje na początek dostarczenie „450 milionów sztuk, wysokiej siły amunicji, kaliber .40”. („The next generation in high performance duty, hollow-point ammunition.” )

Niestety, agencja bezpieczeństwa DHS, utworzona celem „koordynacji działań w zakresie bezpieczeństwa krajowego” nie chce wytłumaczyć w jakim celu zamówiła prawie pół miliarda kul karabinowych dla swoich agentów i pracowników, którzy wszak mają oficjalnie jedynie „utrzymywać bezpieczeństwo” i „walczyć z terroryzmem” na terenie kraju. Co więcej, według danych FBI i innych rządowych instytucji, w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku zanotowano jedynie 6 (słownie: sześć) przypadków zaliczonych do „przeprowadzenia, prób lub przygotowań o charakterze terrorystycznym”. Pomimo tego, agencja zatrudniająca obecnie bezpośrednio ponad ćwierć miliona pracowników, i której najwidoczniej tzw. kryzys zupełnie nie zaszkodził, rozrasta się personalnie i wyposaża w tak ogromne zasoby broni.

„Jesteśmy dumni z naszej działalności, która pozwoliła na wybranie nas jako głównego dostawcę amunicji kaliber .40 dla agencji DHS” – stwierdza w oświadczeniu Ron Johnson, prezydent firmy ATK. Dodaje on również, że jego firma będzie dostarczała amunicję także dla – przejętych przez DHS – służb imigracyjnych Immigrations and Custom Enforcement.

Niedawno autoryzowana ustawa Trespass Bill, H.R.347, pozwala na ściaganie i karanie protestujących i inne osoby „naruszające porządek” w oparciu o przepisy surowego, federalnego prawa kryminalnego, jeśli wystąpienia zostaną uznane przez agencję DHS jako tzw. specjalne wydarzenia („National Special Security Event„). Zachodzi obawa, że prawie pół miliarda kul karabinowych – określanych z dumą jako „najnowszej generacji amunicja o wysokiej penetracji” – może być użytych właśnie przeciwko protestującym i domagającym się prawdy i sprawiedliwości obywatelom USA, a nie przeciwko sporadycznie występującym na terenie kraju „terrorystom”, z których na dodatek, niejeden ma niejasną historię powiązań z amerykańskimi agencjami rządowymi służb specjalnych.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: RT Question More (04 April, 2012) - "DHS won't explain its order of 450 million hollow point bullets" | http://rt.com/usa/news/dhs-million-point-government-179/

Skip to content