Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA zakupił pół miliarda kul karabinowych

Aktualizacja: 2012-04-5 12:32 pm

Pod pretekstem tzw. zamachów terrorystycznych 11 września 2001 roku utworzono w Stanach Zjednoczonych Departament Bezpieczeństwa Krajowego (Department of Homeland Security – DHS) z osobnym budżetem, który tylko na rok 2011 wyniósł niemal 100 miliardów dolarów. Stale wzmacniany finansowo, technologicznie i wyposażany w coraz większe uprawnienia, Departament Bezpieczeństwa DHS staje się największą instytucją w historii Stanów Zjednoczonych.

Najważniejsze projekty tego Departamentu objęte są ścisłą tajemnicą i chociaż do mediów przedostają się jedynie zdawkowe informacje na ich temat, to budzą one przerażenie ze względu na możliwości zastosowania ich przeciwko obywatelom.

Oto Departament DHS podpisał umowę z firmą ATK, kontraktorem zaopatrującym jednostki militarne i paramilitarne w amunicję, na – jak określono – “nieograniczoną ilościowo i czasowo dostawę”, która przewiduje na początek dostarczenie “450 milionów sztuk, wysokiej siły amunicji, kaliber .40”. (“The next generation in high performance duty, hollow-point ammunition.” )

Niestety, agencja bezpieczeństwa DHS, utworzona celem “koordynacji działań w zakresie bezpieczeństwa krajowego” nie chce wytłumaczyć w jakim celu zamówiła prawie pół miliarda kul karabinowych dla swoich agentów i pracowników, którzy wszak mają oficjalnie jedynie “utrzymywać bezpieczeństwo” i “walczyć z terroryzmem” na terenie kraju. Co więcej, według danych FBI i innych rządowych instytucji, w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku zanotowano jedynie 6 (słownie: sześć) przypadków zaliczonych do “przeprowadzenia, prób lub przygotowań o charakterze terrorystycznym”. Pomimo tego, agencja zatrudniająca obecnie bezpośrednio ponad ćwierć miliona pracowników, i której najwidoczniej tzw. kryzys zupełnie nie zaszkodził, rozrasta się personalnie i wyposaża w tak ogromne zasoby broni.

“Jesteśmy dumni z naszej działalności, która pozwoliła na wybranie nas jako głównego dostawcę amunicji kaliber .40 dla agencji DHS” – stwierdza w oświadczeniu Ron Johnson, prezydent firmy ATK. Dodaje on również, że jego firma będzie dostarczała amunicję także dla – przejętych przez DHS – służb imigracyjnych Immigrations and Custom Enforcement.

Niedawno autoryzowana ustawa Trespass Bill, H.R.347, pozwala na ściaganie i karanie protestujących i inne osoby “naruszające porządek” w oparciu o przepisy surowego, federalnego prawa kryminalnego, jeśli wystąpienia zostaną uznane przez agencję DHS jako tzw. specjalne wydarzenia (“National Special Security Event“). Zachodzi obawa, że prawie pół miliarda kul karabinowych – określanych z dumą jako “najnowszej generacji amunicja o wysokiej penetracji” – może być użytych właśnie przeciwko protestującym i domagającym się prawdy i sprawiedliwości obywatelom USA, a nie przeciwko sporadycznie występującym na terenie kraju “terrorystom”, z których na dodatek, niejeden ma niejasną historię powiązań z amerykańskimi agencjami rządowymi służb specjalnych.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie RT Question More (04 April, 2012) - "DHS won't explain its order of 450 million hollow point bullets"
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=54884 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]