Aktualizacja strony została wstrzymana

Destrukcja prawa naturalnego pomysłem PO na spadające sondaże

Skarbnica pomysłów PO, jak odwrócić uwagę opinii publicznej od coraz trudniej akceptowanych społecznie zmian – takich jak reforma emerytalna – właśnie się otworzyła.  Partia rządząca pokazuje ponownie swoje lewicowe oblicze. Wkrótce ma się rozpocząć ideologiczna ofensywa. Do laski marszałkowskiej trafią projekty ustawy o in vitro i związkach partnerskich. Ta druga ma zrównać w prawach małżeństwo ze związkami homoseksualnymi.

Projekty te trafić mają po zakończeniu prac nad reformą emerytalną, trzeba zapewne poczekać ile punktów procentowych w sondażach będzie ona kosztowała Platformę. Głęboko zideologizowane pomysły nie zyskują jednak dostatecznego poparcia w klubie PO, zwłaszcza propozycja legalizacji związków homoseksualnych. Nieprzypadkowo więc te projekty będą zaprezentowane posłom Platformy w pakiecie.

Kidawa-Błońska przyznaje, że oba projekty: o in vitro i związkach partnerskich, będą przedstawione na najbliższym posiedzeniu władz klubu. Zastrzega jednak, że nie ma większego znaczenia, czy zostaną razem złożone w Sejmie. – One idą swoimi torami – mówi „Rzeczpospolitej”.

Projekt ustawy o związkach partnerskich par hetero- i homoseksualnych, które mogłyby zawrzeć związek w urzędzie stanu cywilnego  lub u notariusza. Przewidziana jest wspólnota majątkowa na zasadach małżeńskich z możliwością ściągania z niej długów zaciągniętych przez każde z partnerów, a także prawo dziedziczenia. Nie przewiduje się za to adopcji dzieci, a także wspólnego opodatkowania.

Rządzące ugrupowanie zamierza wykonać głęboki ukłon w stronę lewacko nastawionych wyborców. Można spodziewać się poparcia tych planów przez Ruch Palikota i dalsze postępujące zbliżenie między tymi partiami, gdyż koalicjant może nie poprzeć sprzeciwiających się prawu naturalnemu projektów PO. 

Źródło: rp.pl

luk

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2012-04-05) | http://www.pch24.pl/destrukcja-prawa-naturalnego-pomyslem-na-spadajace-sondaze,1454,i.html | Destrukcja prawa naturalnego pomysłem na spadajÄ…ce sondaże

Skip to content