Nowy Jork: Żydowski radny domaga się przeprosin od Papieża za wypowiedź kard. Martino

Aktualizacja: 2009-01-13 12:17 pm

Dov Hikind, żydowski deputowany do Zgromadzenia Stanowego stanu Nowy Jork z ramienia Partii Demokratycznej, w wywiadzie dla włoskiego portalu Il Sussidiario skrytykował w ostrych słowach wypowiedź kardynała Renato Martino, który przyrównał sytuację w Strefie Gazy do “wielkiego obozu koncentracyjnego” – podaje żydowski serwis informacyjny Yeshiva World News. Syjonistyczny radny, który wielokrotnie w przeszłości udowadniał swoją wrogość wobec nazywania – wstydliwych dla Izraela i żydowskich interesów spraw – rzeczy po imieniu, i tym razem zastosował taktykę obrony poprzez atak, wzywając papieża Benedykta XVI do “wzięcia odpowiedzialności za komentarze wypowiedziane przez swojego doradcę i dokonanie natychmiastowych przeprosin Izraela.”

“Porównanie Gazy do obozu koncentracyjnego jest nie tylko obłudne, ale w najwyższym stopniu obraźliwe dla pamięci milionów ofiar zabitych [podczas Holokaustu] oraz tych ocalałych.” – powiedział Hikind.

Dov Hikind posłużył się następnie retoryką oskarżającą świątobliwego papieża Piusa XII o sprzyjanie tzw. Holokaustowi Żydów, mówiąc: “[Kard.] Martino musi być uczniem papieża czasów wojny, Piusa XII”. Środowiska żydowskie bezpodstawnie zarzucają papieżowi Piusowi XII “bierność w obliczu Holokaustu”, nie zważając na świadectwa tysięcy Żydów, w tym samej b. premier Izraela Goldy Meir, którzy poświadczali o wielkiej roli Papieża i Kościoła katolickiego w pomocy prześladowanym Żydom.

Radny Higind zasłynął w przeszłości obraźliwymi i pozbawionymi jakichkolwiek podstaw wypowiedziami, m.in. wobec twórców oraz samej treści filmu Mela Gibsona Pasja Jezusa Chrystusa, czy też oskarżając Polaków za “współudział w Holokauście” oraz domagając się od Polski tzw. zwrotu mienia żydowskiego. W 2000 roku Hidind powiedział, że “To nie przypadek, że obozy koncentracyjne powstały w Polsce. Niemcy nie osiągnęliby bowiem tego, co sobie zaplanowali, gdyby nie duża liczba, bez wątpienia uczciwych i porządnych Polaków, którzy woleli przymykać oczy, milczeć i udawać, że nie czują dymu z krematoriów.”

W 2001 roku prowadził on akcję bojkotującą usługi PLL LOT i złożył projekt sankcji przeciwko polskiej firmie, gdyż rząd RP nie uchwalił wtedy tzw. restytucyjnej ustawy, na podstawie której nie upoważnione do tego współcześnie działające organizacje żydowskie chciałyby bezprawnie przejąć majątek osób fizycznych.

Dov Higind, ortodoksyjny Żyd z żydowskiej dzielnicy Borough Park na Brooklynie, stosuje również znaną taktykę żydowskich środowisk polegających na robieniu z kata – ofiary. Gdy w 2006 grupa żydowskich nastolatków napadła na Muzułmanina, Higind stanął nie tylko w obronie napastników, ale i zrzucił winę na ofiarę, która – jego zdaniem – “prowokowała nastolatków”.

Wobec radnego toczyły się śledztwa prowadzone przez federalne służby, z podejrzeniami o sprzeniewierzenie setek tysięcy dolarów pieniędzy federalnych, które miały być przekazane na organizacje pomocy dzieciom, a zamiast tego przeznaczone zostały na opłacenie szkoły swojej córki oraz wycieczkę do Izraela.Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5483 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]