Antypolskie koszulki coraz popularniejsze na Śląsku

Aktualizacja: 2012-04-4 7:15 pm

To już nie są żarty. Sukces Ruchu Autonomii Śląska w wyborach samorządowych był pierwszym krokiem do rozpalenia emocji wśród skrajnych środowisk w tym regionie. Współpraca partii rządzącej z antypolskim ugrupowaniem sytuację mogło tylko pogorszyć. W Internecie pojawiły się właśnie koszulki z napisem… Gorole Raus!

Koszulki zaczął promować jeden ze sklepów internetowych. Dostępny jest jeden ich rodzaj – w barwach Ruchu Autonomii Śląska (żółtej i niebieskiej), z nadrukowanym na piersi napisem „Górny Ślonsk. Gorole Raus!”

“Gorole” to oczywiście przyjezdni mieszkańcy Śląska. Słowa „raus” i jego kontekstu chyba nikomu w Polsce tłumaczyć nie trzeba. Skoro takie koszulki są na rynku, to znaczy, że jest popyt. A skoro jest popyt – to znaczy, że są ludzie tak myślący – zwraca uwagę portal wPolityce.pl.

Ruch Autonomii Śląska nie przyznaje się do wyprodukowania skandalicznych koszulek.

Źródło: wPolityce.pl
kra

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=54814 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]