Bułgaria: ujawnią teczki milionerów

Aktualizacja: 2012-04-4 12:26 pm

Parlament Bułgarii znowelizował ustawę o ujawnieniu archiwów dawnej SB i wywiadu wojskowego, zezwalając na sprawdzenie i ujawnienie informacji o biznesmenach, którzy w latach 90. masowo zaciągali kredyty bankowe.

Chodzi o tzw. kredytowych milionerów, którzy zaciągali kredyty bez zabezpieczenia, co w połowie lat 90. doprowadziło do kryzysu bankowego, upadłości 14 banków, drastycznej dewaluacji bułgarskiej waluty i do hiperinflacji. Skalę tego procederu oszacowano na kilka miliardów euro.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Autor: gb, | Źródło: PAP,

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=54773 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]