Z fotoradarów będą łatać dziury w budżecie

Aktualizacja: 2012-04-4 12:20 pm

Czy fotoradary są maszynką do zarabiania pieniędzy? Dzięki nim niektóre samorządy zasiliły swój budżet. Rząd też planuje zwiększyć dochody z mandatów, co ma dać 1,2 mld zł dodatkowych wpływów. Taka kwota została wymieniona w informacji dla wiceprezydenta Komisji Europejskiej, w którym Ministerstwo Finansów tłumaczy, skąd weźmie środki na łatanie polskiego deficytu. W całej Polsce planuje się ustawić 300 radarów. Wśród kierowców panuje przekonanie, że fotoradary są traktowane jako maszynka do zarabiania pieniędzy.

– Udowodniły to już niektóre polskie samorządy, które inwestowały w podobne urządzenia, zasilając gminny budżet – twierdzi poseł Jan Warzecha. Jednym z rekordzistów była gmina Biały Bór w województwie zachodniopomorskim, która w 2009 r. zarobiła dzięki radarom ok. 7 mln zł. Dla porównania w tym samym roku 124 radary policyjne w całej Polsce przyniosły wpływy w wysokości 27 mln zł. Zaniepokojony tym zjawiskiem poseł Jan Warzecha zapytał w interpelacji, dlaczego ministerstwo finansów planuje ratować finanse publiczne kosztem kierowców, którzy już i tak płacą wysokie rachunki na stacjach za szybko drożejące paliwo.

źródło: portalsamorzadowy.pl

Za: Diarium.pl (4 kwietnia 2012) -- [Org. tytuł: « Z fotoradarów będÄ… latać dziury w budżecie»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=54765 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]