Aktualizacja strony została wstrzymana

Kard. Ranjith: Komunia św. tylko na klęcząco i do ust; przywrócić w kościołach balaski

Arcybiskup Colombo, Jego Eminencja Malcolm kard. Ranjith przypomniał kapłanom swojej archidiecezji, że jedyną postawą godną przy przyjmowaniu Komunii św. jest postawa klęcząca.

Tradycyjny Kardynał„Chcę przypomnieć raz jeszcze, że we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji Komunię Świętej należy podawać tylko do ust i na klęcząco. Powinien być to jedyny sposób przyjmowania Komunii św, także w czasie Mszy gromadzących tłumy wiernych i odprawianych poza świątynią. Jest to najwłaściwszy sposób wyrażania naszej wiary w rzeczywistą Obecność naszego Pana Jezusa Chrystusa w Eucharytii. Trzeba też podjąć kroki, by w kościołach i kaplicach przywrócić  balaski, tak, by każdy, kto przyjmuje Komunię św mógł na ten moment uklęknąć i adorować Pana. W ten sposób również nam, kapłanom, łatwiej przyjdzie przekazywanie nauki Koscioła o Najświętszej Eucharystii.”

Hierarcha, który otrzymał kapelusz kardynalski na przedostatnim konsystorzu, wcześniej posługiwał w Kurii Rzymskiej i dał się poznać jako promotor i orędownik tradycyjnych reform Benedykta XVI, broniąc między innymi motu proprio Summorum Pontificum przed ograniczeniami narzucanymi przez lokalne konferencje episkopatów.

 źródło: http://www.archdioceseofcolombo.com/inner.php?news_id=37

Lasandryzm szerzy się w Azji…

Skandal! Lasandryjska hydra podnosi swój reakcyjny łeb w Azji! Jak czytamy na stronie Archidiecezji Colombo (Śri-Lanka), metropolita lankijski Albert Malcolm kard. Ranjith wprowadził we wszystkich świątyniach swojej archidiecezji ZAKAZ przyjmowania Komunii świętej w sposób inny niż na klęcząco i do ust! Kardynał pisze, że nawet w przypadku masowych Mszy polowych poza świątyniami należy zadbać, aby przynajmniej dzieci mogły przyjąć Komunię na klęcząco i do ust. Nakazuje równie przywrócić balaski z klęcznikami wszędzie tam, skąd zostały zdemontowane. I jeszcze, skubany, podpiera się Katechizmem Kościoła Katolickiego wyciągając jakieś reakcyjne zabobony o najgłębszym szacunku dla Eucharystii! W dodatku nakazuje kapłanom, aby nie odprawiali Mszy świętych odziani jak jakieś dziady pielgrzymkowe, w samej stule na habicie czy świeckich łachach, tylko niezwłocznie (do końca AD 2012) skompletowali w swoich parafiach wszystkie niezbędne do odprawiania Mszy świętych westymenta, co Jego Eminencja zapowiedział – będzie osobiście kontrolować podczas wizytacji apostolskich. Oproćz tego przypomina swoim podwładnym, że mają być kapłanami podług Serca Jezusowego, że mają codziennie ofiarować swój czas i życie powierzonemu sobie ludowi, któren to lud ma mieć u nich priorytet wyższy niż komputer czy telewizor. I jakby tego wszystkiego było mało, zachęca ich do ustawicznej modlitwy cytując im św. Jana M. Vianneya z przedsoborowego katechizmu!

Redakcja KNO uważa, że Konferencja Episkopatu Polski i cały COMECE.org (Profsojuz Biskupów EUropejskich) winni przykładnie i zbiorowo potępić ten haniebny wyczyn purpurata z niecywilizowanego kraju! Gdzie godność człowieka? Gdzie postępowy rozwój myśli liturgicznej? Gdzie posoborowa teologia sakramentów?

A tak na serio: Modlimy się za księdza kardynała. I mamy nadzieję, że kiedyś zostanie Wikarjuszem Chrystusowym.

Napisał Dextimus dnia 4.4.12

Za: Kronika Novus Ordo (4 kwietnia 2012)

Za: Centrum Kultury i Tradycji - Wieden 1683 (2012.04.04) http://wieden1683.pl/news/wiosna-kosciola-w-azji-komunia-sw-tylko-na-kleczaco/ | Wiosna Kościoła w Azji: Komunia św. tylko na klęczÄ…co

Skip to content