Izrael przyjęty do Wspólnego Europejskiego Obszaru Lotniczego

Aktualizacja: 2012-04-2 4:13 pm

Izrael i Unia Europejska sfinalizowały negocjacje nad obszerną umową o awiacji i ruchu lotniczym.

Podczas końcowej rundy negocjacji, która odbyła się w Tel Aviwie, ustalono treść umowy określającej warunki “stopniowej integracji rynków lotniczych, wzmocnienia kooperacji i oferowania nowych możliwości dla przemysłu, włączając w to dział lotnictwa, oraz klientów”.

Po ośmiu rundach negocjacji, rozpoczętych w grudniu 2008 roku, dwie strony zgodziły się na “zorganizowanie wspólnych warunków funcjonowania rynków lotniczych, pomiędzy Izraelem a Unią Europejską, w ramach jednakowych praw.”

“Obszerna umowa lotnicza osiągnięta w Tel Aviwie jest bardzo ważna dla dalszego wzmocnienia relacji ekonomicznych, handlowych i turystycznych, pomiędzy Izraelem a Unią Europejską. Izrael jest kluczowym partnerem dla Unii Europejskiej i porozumienie znacznie przyczyni się do rozwoju powiązań lotniczych pomiędzy dwoma partnerami i ustanowi wysoki stopień conwergencji przepisów i regulacji prawnych.” – powiedział Komisarz Unii Europejskiej do spraw transportu, Siim Kallas.

W rezultacie umowy, wszystkie europejskie linie lotnicze będą mogły oferować bezpośrednie loty do Izraela, z każdego lotniska Unii Europejskiej, a izraelskie linie lotnicze będą mogły korzystać z każdego lotniska w Unii.

Transport lotniczy pomiędzy Izraelem i Unią Europejską będzie otwierał się stopniowo i w sezonie letnim roku 2017 osiągnie etap pełnej bezrestrykcyjnej intergracji.

Jednocześnie, umowa zmierza do integracji Izraela w ramach Wspólnego Europejskiego Obszaru Lotniczego (European Common Aviation Area – ECAA). Według umowy, Izrael dostosuje swoje przepisy i standardy do wymogów Unii Europejskich, takich jak bezpieczeństwo transportu lotniczego, ochrona środowiska, zabezpieczenie praw pasażerów, zasady funkcjonowania nadzoru przestrzeni powietrznej, regulacje ekonomiczne i aspekty socjalne.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie European Union External Action (22/03/12)
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=54678 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]