Izrael zaniepokojony “falą antysemityzmu” na świecie

Aktualizacja: 2009-01-12 9:37 pm

Izrael wyraził zaniepokojenie “falą antysemityzmu” rozprzestrzeniającego się na świecie od czasu ofensywy przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy. Minister spraw zagranicznych Tzipi Livni zaapelowała do światowych przywódców o potępienie tego zjawiska. Podczas izraelskiej operacji zginęło ponad 900 Palestyńczyków, a około 3600 zostało rannych. Wywołało to protesty na całym świecie. W oświadczeniu czytamy, że Izrael jest zaniepokojony falą antysemickich ataków, do których doszło w różnych krajach świata. Tel Awiw otrzymał wiele raportów na temat fizycznego i werbalnego atakowania Żydów. Dlatego minister spraw zagranicznych Tzipi Livni zaapelowała do światowych przywódców o potępienie, stłumienie i powstrzymanie wszelkich form podburzania i nienawiści.

W ostatnich dniach tysiące ludzi na całym świecie protestowały przeciwko izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy. 80 tysięcy ludzi demonstrowało w Brukseli, 30 tysięcy w kilku niemieckich miastach. Doszło też do incydentów. W Paryżu nieznani sprawcy obrzucili główną synagogę koktajlami mołotowa.

IAR/GJ

Za: prawy.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5465 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]