Aktualizacja strony została wstrzymana

„Macierzyste komórki embrionalne nigdy nie były wykorzystane do wyleczenia kogokolwiek” – mówi brytyjski naukowiec

Jeden z najsłynniejszych naukowców brytyjskich, szef naukowy brytyjskiego banku krwi UK Blood Bank, dr Peter Hollands twierdzi, że osiągnięcia w pracach nad komórkami macierzystymi pochodzącymi z pępowiny są tak ogromne, że badania nad wykorzystaniem ludzkich komórek embrionalnych są zupełnie niepotrzebne.
Dr Hollands, pionier w dziedzinie badań nad komórkami macierzystymi, w długim wywiadzie udzielonym agencji LifeSiteNews.com, twierdzi, że informacje o postępach w kontrowersyjnej i nieetycznej metodzie wykorzystywania ludzkich komórek embrionalnych, są rozgrzewane przez media, a pozytywne nastawienie będzie możliwe tak długo, jak społeczeństwa nie dowiedzą się całej prawdy o rzeczywistych możliwościach wykorzystywania komórek pochodzących z pępowiny, a nie będą karmieni fikcyjnymi teoriami. Dr Hollands dodaje, że: „Należy z całą mocą podkreślić, że macierzyste komórki embrionalne nigdy nie były wykorzystane do wyleczenia kogokolwiek i nie ma żadnych planów na przeprowadzenie takich zabiegów. Na przykład, w Wielkiej Brytanii, przeznaczono na ten cel miliony [funtów], zbudowano krajowy bank komórek macierzystych zawierający około sześć różnych linii, jednak żadna z nich nie nadaje się do transplantacji”.

W przypadku badań nad komórkami macierzystymi, jedyną najbardziej realną, z wielkimi perspektywami metodą opracowania sposobów leczenia chorób, jest korzystanie z „nieograniczonych możliwych zasobów krwi pępowiny” – twierdzi dr Hollands.

 

Skip to content