Szwecja: Koncert reggae odwołany za „homofobię”

Aktualizacja: 2012-03-29 9:18 am

Koncert muzyka reggae Sizzli Kalonjiego został odwołany z powodu „homofobii” wykonawcy.

Jamajski muzyk reggae i dancehall Sizzla Kalonji miał wystąpić w klubie Strand w Sztokholmie. Agencja koncertowa TT Spektra poinformowała jednak o odwołaniu jego występu, z powodu „homofobicznego” oblicza Sizzli. Muzyk w swoich tekstach nie ukrywał niechęci wobec ruchu homoseksualnego, z tego też powodu jego koncerty odwoływano w kilku krajach, pod naciskiem lobby zboczeńców. W 2007 roku wykonawca reggae podpisał pakt z jedną z organizacji, zgodnie z którym miał zaprzestać wykonywania „kontrowersyjnych” piosenek, naruszał jednak umowę wielokrotnie. Poprzednia wizyta muzyka w Szwecji miała miejsce w 2009 roku w Malmoe. Pod salą koncertową odbył się wówczas protest jednej z organizacji zboczeńców.

Źródło: Dagens Nyheter

MM

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Za: narodowcy.net (Marzec 28, 2012) -- [Org. tytuł: « Koncert reggae odwołany za „homofobię”»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=54391 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]