Aktualizacja strony została wstrzymana

Co robili Rosjanie z silnikiem Tu-154M po 10 kwietnia?

W przeddzień 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej coraz bardziej widać, że zaraz po niej mieliśmy drugą „katastrofę” – bo jak inaczej nazwać „śledztwo”, w którym dowody nie przystają do rzeczywistości.

Serwis „fakt.pl” ujawnia porażające informacje:

Polska prokuratura bada, czy Rosjanie celowo dopuścili się niszczenia wraku polskiego samolotu. We wszystkich dokumentach Moskwa utrzymuje, że wszelkie badania wraku rozpoczęły się 16 kwietnia i wcześniej ze szczątkami maszyny nic się nie działo. Ale nasi prokuratorzy są przekonani, że było inaczej. (…) Co dokładnie Rosjanie robili z silnikiem? Tego nie wiadomo. Ale prokuratorzy, z którymi rozmawiał „Fakt”, nie mają wątpliwości, że ingerencja w szczątki wraku była.

Prokuratorzy mówią wprost:

Trudno powiedzieć, czemu miałoby to służyć, czy jakiemuś zatarciu śladów, czy nie. Być może sami wcześniej, w trakcie przeszukiwania miejsca katastrofy, go uszkodzili

Jak mówi „Faktowi” osoba znająca kulisy śledztwa:

Są zdjęcia z tego czasu, na których obudowa silnika maszyny jest mocno uszkodzona. Potem, po 16 kwietnia, po badaniach wraku obudowa ta jest już w lepszym stanie.

Przypomnijmy, że zdjęty już z anteny TVP magazyn śledczy „Misja specjalna” pod red. Anity Gargas pokazał Polakom, jak Rosjanie kijami wybijają szyby okien samolotu. Jak zauważa „Fakt”:

Do tej pory nie wiadomo, po co to robili – czy może ze zwykłego wandalizmu. Sprawa jest o tyle tajemnicza, że Moskwa wciąż konsekwentnie nie chce wydać polskiej prokuraturze wraku prezydenckiej maszyny. 

Warto się także zastanowić, po co było tak pospiesznie usuwanie szczątków polskiego Tu-154M, gdy znajdowały się poza lotniskiem, które i tak jest zamknięte?

napisane przez trzmiel

Za: WSieci (28 marca 2012) | http://wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Co-robili-Rosjanie-z-silnikiem-Tu-154M-po-10-kwietnia-

Skip to content