Co robili Rosjanie z silnikiem Tu-154M po 10 kwietnia?

Aktualizacja: 2012-03-28 8:32 am

W przeddzień 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej coraz bardziej widać, że zaraz po niej mieliśmy drugą “katastrofę” – bo jak inaczej nazwać “śledztwo”, w którym dowody nie przystają do rzeczywistości.

Serwis “fakt.pl” ujawnia porażające informacje:

Polska prokuratura bada, czy Rosjanie celowo dopuścili się niszczenia wraku polskiego samolotu. We wszystkich dokumentach Moskwa utrzymuje, że wszelkie badania wraku rozpoczęły się 16 kwietnia i wcześniej ze szczątkami maszyny nic się nie działo. Ale nasi prokuratorzy są przekonani, że było inaczej. (…) Co dokładnie Rosjanie robili z silnikiem? Tego nie wiadomo. Ale prokuratorzy, z którymi rozmawiał “Fakt”, nie mają wątpliwości, że ingerencja w szczątki wraku była.

Prokuratorzy mówią wprost:

Trudno powiedzieć, czemu miałoby to służyć, czy jakiemuś zatarciu śladów, czy nie. Być może sami wcześniej, w trakcie przeszukiwania miejsca katastrofy, go uszkodzili

Jak mówi “Faktowi” osoba znająca kulisy śledztwa:

Są zdjęcia z tego czasu, na których obudowa silnika maszyny jest mocno uszkodzona. Potem, po 16 kwietnia, po badaniach wraku obudowa ta jest już w lepszym stanie.

Przypomnijmy, że zdjęty już z anteny TVP magazyn śledczy “Misja specjalna” pod red. Anity Gargas pokazał Polakom, jak Rosjanie kijami wybijają szyby okien samolotu. Jak zauważa “Fakt”:

Do tej pory nie wiadomo, po co to robili – czy może ze zwykłego wandalizmu. Sprawa jest o tyle tajemnicza, że Moskwa wciąż konsekwentnie nie chce wydać polskiej prokuraturze wraku prezydenckiej maszyny. 

Warto się także zastanowić, po co było tak pospiesznie usuwanie szczątków polskiego Tu-154M, gdy znajdowały się poza lotniskiem, które i tak jest zamknięte?

napisane przez trzmiel

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=54276 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]