Spłonął klasztor w Sokalu

Aktualizacja: 2012-03-27 4:20 pm

Trwa gaszenie pożaru, który wybuchł dzisiaj ok. godz. 15 na terenie Kolonii Karnej nr 47 w Sokalu w obwodzie lwowskim.

Przedstawiciele milicji i więzienia na razie powstrzymują się od jakichkolwiek komentarzy. Nie wiadomo, czy więźniowie zostali ewakuowani. Dziennikarze znajdujący się w pobliżu więzienia poinformowali, że spłonął były kościół Marii Dziewicy z XVII wieku oraz, że zawaliła się wieża. Ogień zbliża się do cel, gdzie są przetrzymywane osoby skazane na karę dożywotniego więzienia. 

Przypominamy, że Kolonia Karna nr 47 w Sokalu znajduje się w budynkach byłego klasztoru bernardynów – zabytku z XVII wieku.

zik.com.ua
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=54261 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]