Słoweńcy odrzucili nowy Kodeks Rodzinny i homo-adopcję

Aktualizacja: 2012-03-26 10:18 am

Mimo niskiej frekwencji, Słoweńcy odrzucili w referendum nowy Kodeks Rodzinny. Przeciwko prawu przyjętemu w czerwcu ubiegłego roku, opowiedziało się ponad 55% głosujących.

W referendum wzięło udział 30% uprawnionych, przeciwko Kodeksowi Rodzinnemu opowiedziało się 55% z nich. Najwyższą frekwencję odnotowano w stolicy kraju Lublanie, bowiem referendum było tam połączone z wyborami na prezydenta miasta. Lublana była zresztą jedynym okręgiem wyborczym, głosującym za nowym prawem, poparło je bowiem 54% uprawnionych.

Wynik referendum jest sukcesem Słoweńskiej Inicjatywy Obywatelskiej na rzecz Rodziny i Praw Dzieci, której udało się uzbierać 40 tysięcy podpisów za referendum. Chciał je zablokować poprzedni lewicowy rząd, starający się przekonać, że kampania na rzecz plebiscytu jest przejawem nietolerancji, uprzedzeń i homofobii. Słoweńscy socjaldemokraci mieli w tej kwestii wsparcie liberalno-lewicowych mediów. Przeciwko nowemu prawu opowiadała się centroprawicowe Słoweńska Partia Demokratyczna i Słoweńska Partia Ludowa. Ta pierwsza wyraziła ubolewanie, że słoweński parlament rozminął się z poglądami większości społeczeństwa, wprowadzając w zeszłym roku nowe przepisy.

Nowy Kodeks Rodzinny miał umożliwić adopcję dzieci przez pary homoseksualne oraz wprowadzić homoseksualną propagandę do szkół. Po odrzuceniu nowego prawa, parlament co najmniej przez rok nie może podejmować inicjatyw w zbliżonych tematach.

Za: narodowcy.net (Marzec 26, 2012 ) -- [Org. tytuł: « Słoweńcy odrzucili nowy Kodeks Rodzinny»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=54181 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]