Nicolas Sarkozy wezwał do ścigania użytkowników „ekstremistycznych” stron internetowych

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy wezwał do poszukiwania i pociągania do odpowiedzialności nie tylko twórców ale i użytkowników „ekstremistycznych” stron internetowych. Według niego zasługują oni nie mniej na karę niż użytkownicy stron z pornografią dziecięcą, donosi agencja Associated Press. „Ci, którzy korzystają z tego rodzaju stron, powinni siedzieć w więzieniu. Te zasady, które stosuje się do pedofilów, powinny być stosowane także do tych, którzy popierają terrorystów”- powiedział w Strasburgu francuski prezydent. Prezydent nie wyjaśnił jak będzie działać ten system kar. Również w Ministerstwie Sprawiedliwości dziennikarze nie zdołali uzyskać jakichkolwiek komentarzy.

Tymczasem dziennikarze i prawnicy już przewidują, że proponowane przez Sarkozy’ego środki pozwolą rządowi na podstawach prawnych wprowadzić cenzurę. „Karanie zwykłych użytkowników tych zasobów internetowych jest nieproporcjonalną reakcją na wydarzenia w Tuluzie”- oświadczyła aktywistka organizacji „Reporterzy bez granic”, Lucie Morillon. Szczególnie niepokoi sama idea stworzenia całkowitego nadzoru nad użytkownikami zasobów internetowych. W opinii prawnika Christophe  Bigot, pracującego w sferze obrony praw dziennikarzy, inicjatyw Sarkozy’ego nie należy traktować zbyt poważnie. Według niego prezydent składa takie oświadczenia w związku z kampanią wyborczą, pragnąc zebrać głosy nacjonalistów. Przemówienie w Strasburgu było wygłoszone bezpośrednio po otrzymaniu wiadomości o zabiciu w Tuluzie Mohammeda Mera, który zabił 7 osób na południu Francji i przyznał się do swoich związków z Al.-Kaidą.

Tłum. RX

Źródło: http://www.3rm.info/22638-nsarkozi-prizval-sazhat-posetitelej.html

Data publikacji: 23.03.2012

Za: Stop Syjonizmowi (24 Marzec 2012) | http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/03/24/nicolas-sarkozy-wezwal-do-scigania-uzytkownikow-ekstremistycznych-stron-internetowych/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content