PiS składa doniesienie do prokuratury ws. nielegalnego wprowadzania GMO w Polsce

Aktualizacja: 2012-03-22 9:08 am

„Prawo i Sprawiedliwość kieruje do prokuratury okręgowej wniosek o podejrzenie popełnienia przestępstwa” – poinformował podczas dzisiejszej konferencji poseł Prawa i Sprawiedliwości  Jan Szyszko.

Powodem złożenia wniosku jest ingerencja w polskie rolnictwo firm biznesowych, nakłaniających rolników (za pomocą różnego rodzaju broszur i ulotek) do stosowania we własnych gospodarstwach nasion modyfikowanych genetycznie. Tym sposobem Polska przestaje być wolna od GMO oraz łamane jest polskie prawo, zgodne z programem „Natura 2012”, zakazujące uwalniania takowych do naszej przyrody.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu rozpatrywany był poselski projekt odnośnie rządowej uchwały dotyczącej m.in. żywności modyfikowanej genetycznie. Zdaniem parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości rząd powinien przegłosować renegocjacje pakietu klimatyczno-energetycznego. Projekt ten, jak już informował Jan Szyszko, został jednak zablokowany.

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość skierował również wniosek o poinformowanie komisji Unii Europejskiej oraz krajów sprzymierzonych, że Polska była, jest i powinna być wolna od GMO.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53897 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]