PiS składa doniesienie do prokuratury ws. nielegalnego wprowadzania GMO w Polsce

„Prawo i Sprawiedliwość kieruje do prokuratury okręgowej wniosek o podejrzenie popełnienia przestępstwa” – poinformował podczas dzisiejszej konferencji poseł Prawa i Sprawiedliwości  Jan Szyszko.

Powodem złożenia wniosku jest ingerencja w polskie rolnictwo firm biznesowych, nakłaniających rolników (za pomocą różnego rodzaju broszur i ulotek) do stosowania we własnych gospodarstwach nasion modyfikowanych genetycznie. Tym sposobem Polska przestaje być wolna od GMO oraz łamane jest polskie prawo, zgodne z programem „Natura 2012”, zakazujące uwalniania takowych do naszej przyrody.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu rozpatrywany był poselski projekt odnośnie rządowej uchwały dotyczącej m.in. żywności modyfikowanej genetycznie. Zdaniem parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości rząd powinien przegłosować renegocjacje pakietu klimatyczno-energetycznego. Projekt ten, jak już informował Jan Szyszko, został jednak zablokowany.

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość skierował również wniosek o poinformowanie komisji Unii Europejskiej oraz krajów sprzymierzonych, że Polska była, jest i powinna być wolna od GMO.

Za: PiS.org (22.03.2012) | http://www.pis.org.pl/article.php?id=20011

Skip to content