Aktualizacja strony została wstrzymana

Zaskakująca deklaracja CIA i Mossadu: Iran nie tworzy broni jądrowej

Iran grozi blokadą Cieśniny Ormuz, jako retorsją po odcięciu od systemu elektronicznych transakcji finansowych SWIFT. Nękanie systemu finansowego kraju, który znajduje się na celowniku USA jest swoistą tradycją. Gazeta New York Times opublikowała artykuł, z którego wynika, ze CIA nie znalazło dowodów na istnienie irańskiego programu jądrowego.

Artykuł z NYT był prawdopodobnie inspirowany przez amerykańskie służby specjalne. To zaskakujace, ale agencje wywiadowcze CIA i Mossad są zgodne co do tego, że Iran nie ma jeszcze broni jądrowej. Co więcej uważają one, że Iran nie zdecydował jeszcze o rozwoju broni jądrowej. Te zaskakujące oświadczenia można rozmaicie interpretować. Jedno z wyjaśnień jest takie, że CIA i Mossad dają do zrozumienia, że jeszcze nie jest za późno na atak.

Jednak społeczeństwo amerykańskie było ostatnio urabiane w kierunku konieczności interwencji właśnie z powodu możliwości posiadania broni jądrowej przez Teheran, zatem taki obrót wypadków jest zaskakujący. Analitycy sugerują, że celem może być teraz sprowokowanie Iranu, lub takie pokierowanie konfliktem, że będzie to wyglądało jakby to Irańczycy zaczęli awanturę wojenną. Dlatego z jednej strony słyszymy zaskakujące deklaracje CIA i Mossadu a z drugiej Iran jest atakowany gospodarczo i finansowo.

Z drugiej strony warto zadać pytanie, skoro Iran nie buduje bomby atomowej to po co Mossad morduje ekspertów nuklearnych. Robi się to zresztą w klasycznym mafijnym i terrorystycznym stylu, po prostu wysadzając samochody specjalistów nuklearnych. Czy ten terroryzm Mossadu ma na celu spowolnienie prac nad technologią nuklearną? Układanka irańska robi się coraz bardziej skomplikowana.

Nie wiadomo ile zależy teraz od Teheranu, bo zapewne tryby wojenne już działają a przewidziany do złomowania lotniskowiec USS Enterprise zbliża się do Zatoki Perskiej. Blokada Cieśniny Ormuz, jako odpowiedź na wyłączenie Iranu z systemu SWIFT jest prawdopodobna, byłoby to jednak traktowane jako początek konfliktu i upragniony przez niektórych pretekst do jego rozpoczęcia.

Za: ZmianyNaZiemi.pl (2012-03-20)| http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zaskakujaca-deklaracja-cia-mossadu-iran-nie-tworzy-broni-jadrowej | ZaskakujÄ…ca deklaracja CIA i Mossadu, Iran nie tworzy broni jÄ…drowej

Skip to content