Aktualizacja strony została wstrzymana

„Aborcja” – obowiązkowym przedmiotem w szkole medycznej uniwersytetu Yale

Studenci wydziału medycznego renomowanego uniwersytetu Yale muszą zaliczać specjalne treningi obejmujące zabiegi „aborcji”.

Lekarze kierunku ginekologii Yale’s School of Medicine w ramach zajęć obowiązkowych muszą przejść specjalne 4-tygodniowe szkolenia opracowane przez organizację Planned Parenthood stanu Connecticut – PPC. Trening obejmuje różnorodne techniki aborcyjne oraz inne metody „planowania rodziny”. Jakkolwiek studenci-lekarze (chodzi o program Residency) nie są zobowiązani do uczestniczenia w asystowaniu przy przeprowadzanych aborcjach – jeśli podpiszą wcześniej odpowiednie oświadczenie – to zajęcia teoretyczne zaliczone są do obowiązkowego programu studiów.

Kurs na uniwerstytecie Yale wprowadzono w zeszłym roku, po tym jak PPC zauważyło zmniejszającą się liczbę aborcjonistów [lekarzy?]: od 1980 roku liczba ich zmniejszyła się o 37%. Organizacja PPC twierdzi, że w Stanach Zjednoczonych aborcjonistów ciągle brakuje, gdyż nie ma ich w „87% wszystkich powiatów w Stanach Zjednoczonych, oraz w 97% powiatów wiejskich”.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content