Polacy uciekają przed ZUS do Wielkiej Brytanii

Aktualizacja: 2012-03-20 7:56 am

Nawet 20 tys. polskich przedsiębiorców płaci już składki emerytalne w Wielkiej Brytanii

Kilkadziesiąt firm w Polsce i Wielkiej Brytanii oferuje tzw. optymalizację ZUS. Polega na opłacaniu niższych składek od firmy za granicą – głównie w Wielkiej Brytanii, na Słowacji i Litwie. ZUS nie wie, ilu przedsiębiorców zdecydowało się na taki krok. Jednak na podstawie  rozmów, jakie „Rz” przeprowadziła z pośrednikami oferującymi te usługi, można szacować, że zdecydowało się już na to kilkadziesiąt tysięcy osób.

To sporo, biorąc pod uwagę, że w Polsce składki od firmy opłaca niespełna 1,5 mln osób.

rp.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53768 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]