Wątpliwa niezależność Google’a

Bez wątpienia na samym początku swojego istnienia Google był fenomenalnym projektem, który zrewolucjonizował Internet. Jednakże podobnie jak ma to miejsce w przypadku Microsoftu i Facebooka, istnieje wiele podejrzeń co do tego, że koncern może być powiązany z amerykańskimi służbami specjalnymi.

Skąd te podejrzenia?

Od pewnego czasu w sieci krąży wiele podejrzeń dotyczących powiązań Google’a z NSA (National Security Agency), doszło nawet do tego, że Electronic Privacy Information Center (EPIC) pozwała NSA w celu wykazania, że NSA współpracuje z internetowym potentatem.

Do myślenia może dać również ich polityka personalna, zwłaszcza teraz gdy na „wysokie stanowisko wykonawcze” obejmie Regina Dugan, do niedawna dyrektor Agencji Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych (Defense Advanced Research Projects Agency – DARPA). Ta utworzona w 1958 agencja rządowa od lat zajmuje się tworzeniem nowych technologii zbrojeniowych, z których wiele znalazło zastosowanie również w sferze cywilnej (DARPA odegrała między innymi istotną rolę w powstaniu Internetu). 
 
Być może transfer z Pentagonu do Google może być jedynie przejęciem doświadczonego pracownika i niczym więcej, z pewnością jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę podejrzenia wokół Google’a cała sprawa nie podniesie to ich wiarygodności firmy. 
 
źródło: TheIntelHub

 

Za: Kod władzy (16 marca 2012) | http://orwellsky.blogspot.com/2012/03/watpliwa-niezaleznosc-googlea.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content