Wątpliwa niezależność Google’a

Aktualizacja: 2012-03-16 9:18 am
Bez wątpienia na samym początku swojego istnienia Google był fenomenalnym projektem, który zrewolucjonizował Internet. Jednakże podobnie jak ma to miejsce w przypadku Microsoftu i Facebooka, istnieje wiele podejrzeń co do tego, że koncern może być powiązany z amerykańskimi służbami specjalnymi.

Skąd te podejrzenia?

Od pewnego czasu w sieci krąży wiele podejrzeń dotyczących powiązań Google’a z NSA (National Security Agency), doszło nawet do tego, że Electronic Privacy Information Center (EPIC) pozwała NSA w celu wykazania, że NSA współpracuje z internetowym potentatem.

Do myślenia może dać również ich polityka personalna, zwłaszcza teraz gdy na “wysokie stanowisko wykonawcze” obejmie Regina Dugan, do niedawna dyrektor Agencji Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych (Defense Advanced Research Projects Agency – DARPA). Ta utworzona w 1958 agencja rządowa od lat zajmuje się tworzeniem nowych technologii zbrojeniowych, z których wiele znalazło zastosowanie również w sferze cywilnej (DARPA odegrała między innymi istotną rolę w powstaniu Internetu). 
 
Być może transfer z Pentagonu do Google może być jedynie przejęciem doświadczonego pracownika i niczym więcej, z pewnością jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę podejrzenia wokół Google’a cała sprawa nie podniesie to ich wiarygodności firmy. 
 
źródło: TheIntelHub

 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53630 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]