Azerbejdżan: “Nie” dla pomocy w ataku na Iran

Aktualizacja: 2012-03-14 9:15 pm

Minister obrony Azerbejdżanu Safar Abijew podczas spotkania z irańskim ministrem spraw zagranicznych Alim Akbarem Salehim zapewnił, że Azerbejdżan nie pozwoli na użycie swojego terytorium do ataku na żadne inne państwo, zwłaszcza Iran. Zdaniem Salehiego, oba kraje powinny rozwijać współpracę i dobre stosunki opierając się na wspólnocie interesów.

Zapewnienia azerskiego ministra służą naprawie relacji z Iranem które pogorszyły się po niedawnym podpisaniu przez Azerbejdżan umowy na dostawy samolotów bezzałogowych i sprzętów przeciwlotniczego z Izraela.

Nie jest to jedyny pozytywny dla Iranu sygnał z Azerbejdżanu. Azerski minister spraw zagranicznych Elmar Mammadiarow w wywiadzie dla dziennika “Die Welt” stwierdził, że Iran ma pełne prawo do kontynuowania służącego celom pokojowym programu jądrowego.

(na podst. FARS, IRNA oprac. J.S.)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53533 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]