Nie ma Bożego Narodzenia, ale mają być urodziny Mahometa

Aktualizacja: 2012-03-13 8:49 am

W publicznej przestrzeni USA co raz miej miejsca na obecność symboli chrześcijaństwa. Rugowane są nazwy świąt, eliminuje się figurki z szopki bożonarodzeniowej, panuje politycznie poprawna świeckość. O swoje walczą jednak islamiści. Imam Mohd Qayyoom z Jackson Heights prowadzi kampanię na rzecz ustanowienia nowego święta narodowego – dnia urodzin Mahometa.

Imam uważa, że wprowadzenie tego święta dałoby możliwość spotkania się i budowania wspólnoty rosnącej populacji muzułmańskiej. Przekonuje też o pozytywnym wpływie zaciskania więzów między muzułmanami na pokojową jej koegzystencję z innymi wyznaniami. Mohd Qayyoom przedstawia się jako przeciwnik terroryzmu opowiadający się “za zgodą i porozumieniem międzyreliginym”.
 
Datą za którą opowiada się imam jest 26 kwietnia, problemem bowiem jest ustalenie właściwego terminu dla tego święta. Sunnici i szyici za dzień urodzin proroka uważają bowiem różne dni. Konflikty między nimi już nie raz były przyczyną wielu aktów przemocy i terroru. Czy społeczeństwo amerykańskie stanie się widownią dla kolejnego z nich?

Źródło: www.timesledger.com
luk

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53453 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]