Polskie szkoły bez ciepłej wody

Czy polscy uczniowie uczą się w brudzie? Okazuje się, że ponad tysiąc szkół i blisko sześćset przedszkoli nie ma dostępu do kanalizacji – wynika ze wstępnych danych Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dotarła do nich „Rzeczpospolita”.

Gazeta podaje, że z kontroli przeprowadzonej przez inspekcję wynika, iż kolejne 2,5 tys. szkół nie stworzyło uczniom warunków do utrzymania higieny osobistej, w 700 nie ma ciepłej wody w toaletach, choć prawny wymóg jej zapewnienia obowiązuje od 1 września.

Kontrolerzy zbadali 16 tys. szkół, blisko 10 tys. przedszkoli i ponad 6 tys. innych placówek oświatowo-wychowawczych.

Problemy z zapewnieniem odpowiednich warunków higienicznych to nie wszystko, na co mogą się skarżyć uczniowie. Główny Inspektorat Sanitarny podaje, że w 1,6 tys. placówek nie ma sali gimnastycznych czy rekreacyjnych, co oznacza, że zajęcia wf odbywają się na korytarzach.

Gazeta przypomina, że rodzice przeciwni posyłaniu 6-latków do szkół podnosili brak przygotowania placówek do przyjęcia najmłodszych. Dodaje, że mimo przesunięcia tego obowiązku o 2 lata, wygląda na to, że wiele placówek w 2014 roku będzie miało kłopoty z przyjęciem maluchów.

Autor: pw; Źródło: IAR

Za: tvp.info | http://tvp.info/informacje/polska/polskie-szkoly-bez-cieplej-wody/6719692

Skip to content