Rząd brytyjski przeciw krzyżowi

Aktualizacja: 2012-03-12 11:16 am

Przedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii mogą zabronić noszenia krzyża swoim pracownikom i zwolnić ich z pracy w razie złamania zakazu – ujawnia stanowisko brytyjskiego rządu dziennik “Daily Telegraph”.

Decyzja ta ma związek ze sprawą, która trafiła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i która po raz pierwszy zmusiła rząd Camerona do tak wyraźnego określenia się, czy popiera prawo chrześcijan do noszenia symboli religijnych w pracy. Sprawę do Trybunału wniosły dwie kobiety: Nadia Eweida i Shirley Chaplin. Chrześcijanki poskarżyły się na dyskryminację, jaka spotkała je, kiedy nie zastosowały się do wydanego przez pracodawców zakazu noszenia krzyża w pracy.

Jak donosi portal wiara.pl, kobiety domagają się, by Trybunał w Strassburgu potwierdził ich prawa do manifestacji ich religii. Prawnicy kobiet uważają, że prawa chrześcijan w Wielkiej Brytanii są chronione mniej niż w przypadku wyznawców innych religii, którym przyznaje się specjalny status umożliwiający im noszenie różnych symboli.

Źródło: wiara.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53392 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]