Kalifornia: Zabójstwo bezbronnego Murzyna przez policjantów efektem szkolenia w Izraelu

Aktualizacja: 2009-01-9 1:48 pm

Na oczach wielu świadków, policja systemu transportowego w San Francisco (Bay Area Rapid Transit PoliceBART Police) zabiła w Nowy Rok bezbronnego Murzyna, najpierw kładąc go twarzą do ziemi, a potem oddając do niego śmiertelny strzał. Główne media próbują zminimalizować incydent (nagranie dostępne jest na YouTube), gdyż nie oddaje on obecnie obowiązującego klimatu “zróżnicowanego społeczeństwa”, w którym nie pora na uwypulkanie niesnasek rasowych w obliczu zbliżającego się zaprzysiężenia prezydenta-elekta Baracka Obamy. Pomimo tego, incydent wywołuje wielkie protesty, nie tylko w środowisku kolorowych mieszkańców, ale każdego sprzeciwiającego się narastającej brutalności policji.

Warty podkreślenia jest fakt, iż zabójstwo 22-letniego Oscara Grant przez policjantów jest następstwem między innymi wprowadzonej w policji amerykańskiej oraz policji wielu krajów świata, elementów brutalnej walki przekazanych przez izraelskich ekspertów od walki na obszarach miejskich,  z powodzeniem wykorzystywanej na okupowanych przez Izrael ziemiach arabskich. Jak podaje kalifornijski dziennik The Daily Californian, policjanci z oddziałów BART – czyli tych samych, które dokonały egzekucji Oskara Grant – przebywały na czterodniowym szkoleniu prowadzonym przez “antyterrorystycznych ekspertów” izraelskich. Po wydarzeniach w metrze londyńskim i madryckim, oddział policji BART zatrudnił też Aarona Cohena, założyciela i dyrektora paramilitarnej instytucji Israeli Military Specialist i byłego członka oddziałów antyterrorystych tzw. Izraelskiej Armii Obronnej. Dziennik nie dopowiada jednak, że zabójstwo dokonane w 2005 roku przez policjantów brytyjskich na niewinnym i bezbronnym obywatelu Brazylii, było dziełem tych samych fachowców od zabijania: oddziały policji brytyjskiej właśnie wróciły ze szkolenia w Izraelu.

Opracowanie: B.I.S – na podstawie: The Daily Californian | KTVU on YouTube | YahooNews

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5325 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]