Aktualizacja strony została wstrzymana

Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach

Stowarzyszenie Odra-Niemen zaprasza do ogólnopolskiej, cyklicznej akcji świątecznej. Dwa razy w roku dla polskich kombatantów na Kresach przygotowujemy ze zbiórek darów rzeczowych i wpłat finansowych paczki świąteczne na Święta Bożego Narodzenia i na Święta Wielkanocne.

Paczki świąteczne docierają do następujących grup:

Białoruś – Stowarzyszenie Źołnierzy AK na Białorusi – przygotowujemy 90 paczek.

Litwa – Klub Weteranów AK w Wilnie, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów na Litwie, Stowarzyszenie Wrzesień ’39 –   przygotowujemy 80 paczek.

Ukraina – Lwowskie Towarzystwo Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych – przygotowujemy 20 paczek.

Zasada jest taka sama jak zawsze – prosimy albo przesyłać pieniądze na wydzielone konto „paczkowe”, albo wysłać paczkę na nasz adres, albo zostawiać paczkę w miejscach najbliższych zbiórek. Jak zwykle serdecznie zapraszamy do współpracy, do kontaktu i rozpropagowania akcji. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

Dary będą zbierane w następujących miejscowościach: Wrocław, Rzeszów, Sosnowiec, Kozłowo i okolice (Mazury), Środa Wlkp., Piotrków Trybunalski, Stalowa Wola .

W razie nowych punktów zbiórek prosimy o kontakt. Szczegółowe dane o miejscach zbiórek pod nr telefonu 71 3555202.

Przygotowujemy dla naszych kresowych bohaterów paczkę świąteczną według poniższej listy: Kawa mielona lub ekspresowa, herbata, kakao, olej, makaron, cukier, owoce w puszce, ciastka, czekolada oraz najważniejszy element: KARTKA ŚWIĄTECZNA Z ŹYCZENIAMI.

Dar od nas to znak pamięci dla tych którzy pozostali na Kresach

Nr konta bankowego akcji: NORDEA BANK SA 32 1440 1387 0000 0000 1244 4184
Paczki przyjmujmy w biurze organizacji w godzinach: ul. Kołłątaja 24/11, 50-007 Wrocław, I piętro

Ilona Gosiewska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Odra-Niemen
Paweł Ostrowski – Koordynator akcji

Za: Kresy.pl (08 marca 2012) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,bialorus?zobacz/rodacy-bohaterom-paczka-dla-polskiego-kombatanta-na-kresach

Skip to content