Aktualizacja strony została wstrzymana

Internetowy serwis o stanie białoruskich dróg

Kierowcy udający się w podróż na Białoruś mogą w internecie sprawdzić stan miejscowych dróg. Stało się to możliwe dzięki utworzeniu przez miejscowy koncern drogowy strony internetowej, informującej o białoruskich szlakach: www.belavtodor.belhost.by.

Po wejściu na strone internetową koncernu „Belavtodor” należy odszukać oraz kliknąć myszką napis po rosyjsku „usłowia dwiżenia”, czyli „warunki drogowe”. Wtedy pojawia się mapa drogowa Białorusi z zaznaczonymi na niej miejscami, gdzie specjalne punkty drogowe rejestrują : zdjęcia dróg oraz podają widoczność, temperaturę powietrza, stan nawierzchni drogi oraz warunki pogodowe, czyli na przykład czy nie pada deszcz lub śnieg. 

Takich stacji rejestrujących warunki pogodowe jest na całej Białorusi na razie 39. Jednak do końca roku zostanie uruchomionych kolejnych 16 . Tym samym kierowcy będa mogli bardziej szczegółowo zapoznać się ze stanem trasy przed wyjazdem w podróż. 

IAR/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (08 marca 2012) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,bialorus?zobacz/internetowy-serwis-o-stanie-bialoruskich-drog

Skip to content