19 oznak że Ameryka staje się szalenie kontrolowanym krajem w którym niemal wszystko jest nielegalne

Myślisz, że jesteś wolnym człowiekiem? Większość Amerykanów najprawdopodobniej odpowie „tak”. Jednak czy sprawa rzeczywiście tak wygląda? W filmie „Edge of Darkness” Mel Gibson stwierdza, że „w Massachusetts wszystko jest nielegalne”. Cóż, to samo można powiedzieć o Stanach Zjednoczonych w ogóle.

Nasze życie podlega milionom praw, zasad, uregulowań, a wciąż przybywa nowych. W rzeczywistości 40 tys. nowych praw weszło w życie tylko w styczniu. Każde nowe prawo ogranicza w pewnym stopniu Twoją wolność. Prawda jest taka, że Amerykanie stali się szalenie kontrolowanym i stukniętym narodem – niemal wszystko co robimy jest ściśle kontrolowane. Jest bardzo możliwe, że złamałeś dzisiaj wiele praw o których nawet nie masz pojęcia że istnieją. Wszyscy staliśmy się kryminalistami, ponieważ niemal wszystko jest nielegalne. Nasi politycy są przekonani, że „czynią życie lepszym” wytwarzając stosy uregulowań prawnych; władze sądownicze sądzą, że pomagają społeczeństwu „walcząc z przestępczością”. W rzeczywistości nasze prawa i wolności są dławione przez te wszystkie rządowe „przedsięwzięcia”. To nie jest sposób w jaki Ameryka powinna funkcjonować.
Tak, każde społeczeństwo potrzebuje uregulowań prawnych. Jednak prawo powinno być proste i zrozumiałe dla każdego – tak aby każdy mógł je przeczytać i zrozumieć.
W dzisiejszej Ameryce nie jest możliwe by ktoś z nas mógł choćby przeczytać wszystkie prawa, które nas dotyczą. Większość z nas po prostu żyje i próbuje robić „właściwe” rzeczy. Nie ma jednak gwarancji, że pewnego wieczoru uzbrojeni ludzie nie pojawią się przy Twoich drzwiach, bo złamałeś jakieś niejasne zarządzenie.
Oto 19 oznak, że Ameryka staje się zwariowanym krajem.

 1. Urzędnicy z pewnego miasta w Californi rozważają zakazanie palenia w prywatnych ogródkach przydomowych.
 2. W Lujzianie pewnemu kościołowi zakazano ostatnio rozdawać wodę, ponieważ nie miał na to pozwolenia.
 3. W USA zabrania się prowadzić pociąg, który nie ma wypisanej litery „F” na przedzie. Widocznie bez tego możemy nie wiedzieć, gdzie pociąg się „zaczyna”.
 4. W wielu stanach nielegalne jest gromadzenie deszczówki, która spada z nieba na Twoją własność.
 5. W Ameryce nielegalne jest dojenie własnej krowy i sprzedawanie mleka sąsiadowi. Jeśli to zrobisz, istnieje duże prawdopodobieństwo że agenci federalni nawiedzą Twój dom.
 6. W mieście Washington – Dystrykt Columbia nielegalne jest nierecyklingowanie kocich „odpadków”.
 7. Nielegalnym jest oprowadzanie wycieczek po pomnikach Washington D.C. bez posiadania licencji.
 8. W USA nielegalne jest sprzedawanie naturalnych lekarstw na raka.
 9. W stanie Massachusetts nielegalne jest zamazywanie kartonów na mleko.
 10. W stanie Alabama zapasy niedźwiedzi są nielegalne.
 11. W Fairbanks na Alasce nielegalne jest podawanie łosiom napojów alkoholowych.
 12. W Jeziorze Elmo, Minnesota, nielegalne jest sprzedawanie dyń i choinek, które rosną poza granicami miejscowości.
 13. Istnieje prawo federalne, które zabrania być „przykrym” w internecie.
 14. Jeśli zapiszesz się do Facebooka lub MySpace’a pod fałszywym nazwiskiem – możesz trafić do więzienia federalnego na pięć lat.
 15. W Hazelwood, Missouri, młode harcerki nie mogą sprzedawać ciastek przed własnymi domami.
 16. W całych Stanach Zjednoczonych skasowano wszystkie lemoniadowe stragany prowadzone przez dzieci, ponieważ nie miały odpowiednich zezwoleń.
 17. Na Florydzie nie można nosić do szkoły plastikowego noża do masła.
 18. W San Juan Capistrano, California, nie można trzymać w domu Biblii w celu studiowania jej bez odpowiedniego pozwolenia.
 19. W Philadelphii, Pennsylvania, nielegalne jest zarobienie choćby jednego dolara na blogu, dopóki nie zakupi się licencji kosztującej trzysta dolarów.

Niestety ta lista szalonych praw i durnowatych regulacji może być ciągnięta w nieskończoność.
Jesteśmy narodem rządzonym przez grupę palantów, którzy nie dbają o nasze prawa i wolności.
Za każdym razem John Stossel robi świetny raport. Oto przykład. W tym trwającym czterdzieści minut filmie, Stossel pokazuje iż niemal każda czynność w USA jest nielegalna. Szczególnie pierwsza połowa filmu jest bardzo interesująca. Jeśli jeszcze tego nie widziałeś, to naprawdę powinieneś to zobaczyć.

Więc dlaczego mamy tyle uregulowań i ustaw?
Cóż… niektórzy uważają, że nie można nam ufać – przyznawać prawa i wolności.
Uważają, że społeczeństwo będzie lepsze jeśli będą regulowali nasze życie tak bardzo jak to tylko jest możliwe.
Tego rodzaju myślenie, niczym z Wielkiego Brata, jest bardzo groźne. Wiele totalitaryzmów zaczynało się od „dobrych intencji”.
Owszem, miliony uregulowań sprawią, że społeczeństwo stanie się bardziej „przewidywalne”, ale również uczynią cały kraj wielkim więzieniem.
To nie to co na myśli mieli nasi ojcowie założyciele. Nie taka powinna być Ameryka.
[…]

[youtube nBiJB8YuDBQ]

Źródło: The American Dream – „19 Signs That America Has Become A Crazy Control Freak Nation Where Almost Everything Is Illegal”

endoftheamericandream.com

Przekład: Ussus

Za: Ussus blog (Marzec 7, 2012) | http://ussus.wordpress.com/2012/03/07/19-oznak-ze-ameryka-staje-sie-szalenie-kontrolowanym-krajem-w-ktorym-niemal-wszystko-jest-nielegalne/

Skip to content