Rozprawa przeciwko prof. Zybertowiczowi wytoczona przez Z. Solorza – idź, zobac, posłuchaj – wstęp wolny

Aktualizacja: 2009-01-9 11:11 am

W najbliższą środę, 14 stycznia 2009, o godz. 9:00, w Sądzie Okręgowym w Toruniu (ul. Piekary 49/51, sala 32) odbędzie się druga z kolei rozprawa w procesie, który wytoczył mi Zygmunt Solorz-Źak.

Jako, że wstęp jest nieodpłatny – wszystkich zapraszam serdecznie. Rozprawa może być tym bardziej interesująca, że Sąd Okręgowy wezwał na nią także powoda – Zygmunta Solorza-Źaka.

Moim pełnomocnikiem procesowym w tej sprawie będzie prof. Grzegorz Górski z Kancelarii Adwokackiej w Toruniu.

Osoby zainteresowane materią procesu i dysponujące czasem zachęcam do lektury mojego artykułu o sieci biznesowej Solorza (zamieszczonego w książce Transformacja podszyta przemocą, którą można nabyć np. tutaj). Artykuł ten od wczoraj jest dostępny na niniejszej stronie – tutaj. W tekście tym wskazuję z imienia i nazwiska kilkanaście osób uczestniczących w różnych latach przy biznesowych przedsięwzięciach Solorza i zarazem związanych z tajnymi służbami PRL i III RP.

Za: Strona domowa prof. Andrzeja Zybertowicza
“14 stycznia 2009, środa – rozprawa z powództwa Solorza


“Transformacja podszyta przemocą
O nieformalnych mechanizmach przemian instytucjonalnych

pod redakcją Radosława Sojaka i Andrzeja Zybertowicza, Toruń 2008

ANDRZEJ ZYBERTOWICZ
ZAKŁAD INTERESÓW GRUPOWYCH
INSTYTUT SOCJOLOGII UMK

Przemoc „układu” – na przykładzie sieci biznesowej Zygmunta Solorza”


– całość tutaj


52-letni Zygmunt Solorz-Źak, posługujący się też nazwiskami: Zygmunt Krok, Piotr Krok, Piotr Podgórski, jest jednym z najbogatszych obywateli polskich mieszkających w Polsce. Jego majątek szacowany jest na około 1.5 miliarda dolarów (według miesięcznika ‘Forbes’, gdzie w rankingu na rok 2007 zajął 664 miejsce najbogatszych ludzi na świecie).

Jest właścicielem platformy Cyfrowy Polsat, Anteny 1, Towarzystwa Ubezpieczeń na Źycie Polisa-Źycie, Invest Banku, Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Polsat, przewodniczącym Rady Nadzorczej telewizji Polsat, przewodniczącym rady nadzorczej i głównym akcjonariuszem Elektrimu.

Jego fortuna powstała w wyniku współpracy z komunistycznymi służbami bezpieczeństwa – czemu dowodzi m.in. prof. Andrzej Zybertowicz, i stanowi znaną ścieżkę zdobywania władzy i majątku b. komunistycznych działaczy i pracowników bezpieki. W 2006 przyznał się do współpracy z Departamentem I MSW.Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5295 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]