1 mln zł nagrody dla szefa spółki przygotowującej do Euro 2112…

Aktualizacja: 2012-03-2 2:01 pm

Z informacji do jakich dotarło radio RMF FM wynika, że kontrakty prezesa i członków zarządu PL.2012 są jawne. Okazuje się, że szef spółki Marcin Herra może otrzymać blisko 1 mln złotych nagrody.

Na gratyfikację dla Marcina Herry składają się wszystkie miesięczne wynagrodzenia i roczne premie za postęp w przygotowaniach do euro.

W tej kwocie znajduje się nagroda za tzw. „sukces końcowy”, który w umowie określany jest jako „zorganizowanie na terenie Polski Euro 2012”. Umowa posiada zapis, który mówi, że kwota ta ma zostać wypłacona najpóźniej w terminie do 60 dni od zakończenia mistrzostw – informuje RMF FM.

Jakby tego było mało, Marcin Herra miesięcznie zarabia 26 tys. zł brutto. Dodatkowo za każdy rok otrzymuje tzw. premię za postęp w wysokości sześciu pensji. Premia za postęp nie może być zatem wyższa niż 156 tys. złotych rocznie. Może być jednak zdecydowanie niższa. O wysokości nagrody decyduje Rada Nadzorcza spółki PL.2012. Podobna sytuacja występuje u pozostałych członków zarządu, np. wiceprezes PL.2012 Andrzej Bogucki zarabia tylko o kilkaset złotych mniej od swojego przełożonego, a premia i nagroda za sukces przyznawana jest analogicznie jak w przypadku prezesa spółki. Aby otrzymać premie, należy jednak dostosować się do bardziej restrykcyjnych przepisów i spełnić zapisane w umowie kryteria. Mamy tu do czynienia z sytuacją odwrotną niż ta, jaka miała miejsce w przypadku bezwarunkowych premii dla Rafała Kaplera.

Za: PiS.org.pl (01.03.2012) -- [Org. tytuł: « PL.2012: 1 mln zł nagrody dla szefa spółki?»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52794 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]